Kūrybinio rašymo ir dramaturgijos dirbtuvės | Teklė Kavtaradzė
Spalio 27 d. 10 val.
Trukmė: 2 val.
Skirta: 8-12 klasių moksleiviams
Registracija:https://bit.ly/JauniJauniems_KūrybinioRašymoIrDramaturgijos


Kūrybinių̨ dirbtuvių̨ metu mokiniai dirbs keliais etapais. Pirmoji kryptis – tekstas, jo kūrimas ir analizė. Kokie pokalbiai įstringa? Kokius dialogus nugirstame gatvėje, autobuse, mokykloje? Kurie dialogai mus prajuokina, o kurie – erzina? Ko reikia pokalbiui, kad jis virstų istorija? Antroji kryptis – filmo ir (ar) spektaklio dramaturgijos ypatumai. Kuo skiriasi romanas ir spektakliui ar kinui sukurtas tekstas? Ar tekstas gali virsti vaizdu ar garsu?

Dramaturgijos dirbtuvių metu moksleiviai mokysis pasakoti istoriją kalba, kuria kalba patys, ir kalbėti apie dalykus, kurie rūpi jiems. Dialogo forma ne tik padės papasakoti istorijas mums visiems atpažįstama forma, bet ir leis paaugliams pasižiūrėti į savo patirtis iš̌ kito kampo. Mokiniai bus supažindinami su pagrindiniais dramos principais, kūrybinio rašymo technikomis, atliks savęs pažinimo užduotis, mokysis konstruoti scenas ir pasakoti trumpas, bet paveikias istorijas.

Spalio 23-28 dienomis iniciatyva JAUNI JAUNIEMS kvies į šiuolaikinių scenos menų, kuriuose šokis, teatras, šiuolaikinis cirkas bei gatvės menų pasirodymai, o taip pat ir kūrybinės dirbtuves, apie kūrybiškumą, kūrybinį rašymą, dramaturgiją, muzikos kompozicijas bei šiuolaikinį cirką!

Dar daugiau informacijos apie JAUNI NAUJIEMS: www.menuspaustuve.lt
Programa dedikuota Vilnius 700 metų jubiliejui: www.vilnius700.lt

Menų spaustuvės veiklas remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė