Edukacija

Menų spaustuvė kviečia rinktis edukacines programas vaikams, kurios tiek supažindina su šiuolaikiniais scenos menais, tiek leidžia patiems išbandyti skirtingus kūrybos procesus. Dirbtuvėse taikomi metodai atskleidžia praktinę menų naudą ugdymo procese, lavinant vaikų vaizduotę, kritinį mąstymą, pasitikėjimą ir bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, kurie yra svarbūs ir kasdienėse veiklose.

Užsiėmimų datos derinamos pagal poreikį ir dirbtuvių organizatoriaus galimybes. Mielai bendradarbiaujame su įvairiomis stovyklomis ar kitais renginiais.

Kontaktai: gabija@menuspaustuve.lt | +37069367158

Dirbtuvių vieta: Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, 01124 Vilnius

Dirbtuvių trukmė: 1 val. 30 min. – 2 val.

Kaina: 6 Eur/asm.

Prieš dirbtuves, galima 30 min ekskursija po Menų spaustuvę supažindinant su organizacijos veiklomis. Ekskursija nemokama ir pritaikyta 7-12 klasių mokiniams.


Menų spaustuvės festivalių (KITOKS, SPOT, HELIUM) metu vyksta ir edukacinės programos Jaunasis kritikas bei Scenos konTEKSTAI


JAUNASIS KRITIKAS

Menų spaustuvės programa „Jaunasis kritikas“ skirta 9-12 kl. moksleiviams, siekiant juos supažindinti su skirtingais šiuolaikinių scenos menų žanrais kaip teatras vaikams ir jaunimui, šiuolaikinis cirkas bei šiuolaikinis gatvės teatras.

Programos metu, atrinkti moksleiviai turi galimybę pamatyti visų trijų Menų spaustuvės festivalių – KITOKS, SPOT ir HELIUM – pasirodymus bei kartu su programos koordinatoriumi, režisieriumi Gildu Aleksa, pasinerti į pasirodymų nagrinėjimą, jų analizavimą, susitikimus su festivalio pasirodymų kūrėjais bei dalyvavimą diskusijose.


Programos „Jaunasis kritikas“ tikslai:

  • Supažindinti moksleivius su skirtingais šiuolaikiniais scenos menais bei praplėsti jų meninį bei kultūrinį akiratį;
  • Suteikti žinių bagažą apie skirtingas scenos menų disciplinas bei festivalių organizavimą;
  • Užtikrinti moksleiviams galimybę susitikti bei pabendrauti su užsienio kūrėjais bei tarptautinių festivalių organizatoriais;
  • Sukurti saugią bei draugišką erdvę, kurioje moksleiviai galėtų mokytis reikšti savo mintis, vertinti matytus scenos menų pasirodymus bei diskutuoti apie juos.
  • Sudominti Menų spaustuvės vykdoma veikla ilgalaikėje perspektyvoje.

 

SCENOS KONTEKSTAI

Menų spaustuvės programa „SCENOS konTEKSTAI“, rengiama nuo 2021 m., skirta iš arčiau susipažinti su šiuolaikinių scenos menų festivalių virtuve bei skatinti rašyti apie įvairius scenos menus ir jiems įtaką darančius konTEKSTUS, kurie dažnai lieka nepastebimi. Tai galimybė apsilankyti visuose trijuose Menų spaustuvės organizuojamuose festivaliuose (KITOKS / SPOT / HELIUM), susipažinti su užsienio kūrėjais ir mokytis iš tų, kurie sukasi scenos menų lauke jau ne vienerius metus.


„SCENOS konTEKSTŲ“ tikslas – didinti apie šiuolaikinius scenos menų festivalius rašančių profesionalų skaičių, skatinti jų domėjimąsi netradiciniais žanrais bei galimybė:
• Tapti kritikais, rašančiais apie tris Menų spaustuvės rengiamus festivalius bei publikuoti tekstus menuspaustuve.lt ir kitose platformose;
• Geriau pažinti nišinius festivaliuose pristatomus scenos menus, tokius kaip šiuolaikinis cirkas, šiuolaikinis gatvės teatras, šiuolaikinis teatras vaikams;
• Stebėti ir, kartu su festivaliuose dalyvaujančių trupių kūrybinėmis grupėmis, aptarti festivalių metu matytus spektaklius, surengtas edukacijas ir kitas veiklas;
• Susitikti su festivalių organizatoriais Lietuvoje bei geriau pažinti festivalių rengimo ypatumus;
• Dalyvauti profesionalų, rašančių apie scenos menus, seminaruose, skirtuose programos „SCENOS konTEKSTAI“ dalyviams.

Keletas programos dalyvių tekstų pavyzdžių, gimusių skirtingų festivalių metu:


Festivalis „SPOT“: kur slypi miesto ir meno ribos? Domantė Tirylytė

Palaikantys ryšiai šiuolaikinio cirko festivalyje HELIUM Gabrielė Kundrotaitė

 Apie lūkesčius  Emilija Statinaitė