2017

Kallo Collective 

Šiuolaikinio cirko ir vizualinio teatro trupė iš Suomijos "Kallo Collective" pristato eskizą/atvirą repeticiją, suteikdami galimybę Menų spaustuvės žiūrovams pirmiesiems pamatyti ištraukas iš spektaklio "Chameleon". "Chameleon" – tai vizualiojo ir cirko teatro pasirodymas, kuriame naudojami kamufliažo elementai. Pasirodymo veiksmas vyksta prabangiame, tačiau labai keistame viešbutyje. Jo erdvėse vyksta neįprastos katastrofos, perteikiamos fiziniu ir vizualiniu humoru. Tai – didžiausias "Kallo Collective" trupės pasirodymas, kuriame dalyvauja net 6 cirko artistai iš Suomijos ir Naujosios Zelandijos.

Maurícia Barreira Neves 

Performanso „The power of unknown CHAOS“ eskizas.

Ateliersi 

"Urban Spray Lexicon" - tai dramaturginis ir performatyvus nuolat atsirandančių ir dingstančių užrašų ant miesto sienų tyrimas. Italų trupė „Ateliersi“ tokius užrašus surenka juos užsirašydami ir nufotografuodami, o iš surinktos medžiagos sukuria naują dramaturgiją, užrašus sudeda į poemas, taip išsaugodami ir įamžindami tai, kas labai laikina. Trumpi tekstiniai fragmentai scenoje virsta vizualiais ženklais ir performatyviais gestais. Šis projektas – meninis vyksmas, kurio metu teatrinė kalba veikia tiesiogiai kontaktuodama su vizualiaisiais menais, garso dizainu, o urbanistinio peizažo dinamika tampa medžiaga tinkama scenai.

TaikaBox 

TaikaBox Vilniuje rodys interaktyvų gyvų technologijų spektaklį "Prašome įjungti mobiliuosius telefonus", kurio metu žiūrovai savo telefonų pagalba galės nesunkiai dalyvauti spektaklio kūrybiniame procese. Specialios technologinės sistemos pagalba visi atėję galės savo asmenines istorijas paversti šokio scenarijumi, balsuoti, kokios muzikos ir apšvietimo norėtų. Suomiai pasirodys kartu su atrinktais lietuvių šokėjais, o dalį savo rezidencijos skirs dirbtuvėms su moksleiviais, kurių metu supažindins juos su šokio ir technologijų sistema bei kartu sukurs trumpus spektaklius.

Ursus produksjoner 

Orlando Rodriguez and Veronica Santiago Moniello