„Mano Piteris Penas“ premjeroje Vilniuje šoks ir Auksinių scenos kryžių laureatai

Balandžio 29-ąją, minint Tarptautinę šokio dieną, sostinės „Menų spaustuvėje“ klaipėdiečių šokio teatras „PADI DAPI Fish“ pristatys naujausią premjerą jaunimui (12+) „Mano Piteris Penas“. Scenoje kartu su kolegomis pasirodys ir mažiau nei prieš metus teatro gretas papildę šokėjai Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Nielsas Claesas (Niels Claes), kurie už pasirodymą spektaklyje „Aside“ šiemet buvo apdovanoti „Auksiniu scenos kryžiumi“.


Praėjusią vasarą prie klaipėdiečių šokio trupės prisijungę šokėjai neslėpė, jog uostamiestis jiems pasirodė atvira erdvė pristatyti savo idėjas. „Iš pradžių susitikome su teatro vadove, choreografe Agnija Šeiko, papasakojome savo idėjas ir ji labai apsidžiaugė. Smagu, kad „PADI DAPI Fish“ mus taip šiltai priėmė“, - prisiminė šokėjai G. M. Ščavinskaitė ir N. Claesas.

 

niels claes
Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes (D.Matvejevo nuotr.)

 

Šiuolaikinio šokio entuziastų, pasak šokėjų, Lietuvoje nėra daug, bet jų gretos vis auga: „Pastebime, kad šiuolaikinio šokio kūrėjai jungiasi vardan tokio meno populiarinimo. Dažnai iš to gimsta ir socialinė tematika.“
„Mano Piteris Penas“ taip pat gvildena aktualią socialinę temą apie jauno žmogaus bandymus ir (ne)norą suaugti, vidines brandos paieškas. Šokio spektaklyje vieną iš pagrindinių vaidmenų atlieka Dauno sindromą turintis Julius Jurevičius. Teatro kūrybininkai ir visa komanda siekia gyvendinti įvairovės teatre bei socialinės atskirties mažinimo idėjas.
Nors naujausiu savo darbu „PADI DAPI Fish“ labiausiai siekia atkreipti paauglių, kuriems apskritai Lietuvoje trūksta aktualių šokio spektaklių, dėmesį, tačiau taip pat kviečia visus neabejingus vilniečius bei tarptautinę auditoriją.
Spektaklyje taip pat susijungs gyvas keturių violončelių skambesys su energinga elektronine muzika – ją specialiai šiam projektui sukūrė vienas žymiausių šiuolaikinių vokiečių kompozitorių Svenas Helbigas, kuris taip pat dalyvaus spektaklio premjeroje Vilniuje.

Šokio teatro „PADI DAPI Fish“ informacija