Vilniuje pasauline premjera prasidėjo šiuolaikinio cirko festivalis – HELIUM!

Antradienio vakarą į Menų spaustuvę rinkosi šiuolaikinio cirko gerbėjai, nes būtent čia, prasidėjo pirmą kartą nauju pavadinimu vykstantis festivalis HELIUM!

Pirmoji festivalio diena prasidėjo pasauline premjera, kurią pristatė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi trupė „Fauna Circus“, jų darbas „It Shouldn‘t Have Legs“ jungia daugybę skirtingų šiuolaikinio cirko, kovos menų disciplinų, o pasirodymo metu skamba ir gyvai atliekama muzika.

Nors „Fauna Circus“ įsikūrė tik 2016 metais, tačiau jau spėjo susižerti ne vieną apdovanojimą ir savo šiuolaikinio cirko spektaklius parodyti 20 skirtingų šalių, kuriuos pamatė beveik 60 000 žiūrovų. Pirmą kartą juos galima išvysti ir Lietuvoje, čia jie atvyko likus kelioms savaitėms iki festivalio HELIUM pradžios, dvi savaitės rezidavo Menų spaustuvės erdvėse ir baiginėjo kurti festivalio metu pristatomą darbą. „It Shouldn‘t Have Legs“ pasirodymas žiūrovams kalba apie itin aktualias mūsų visuomenės problemas, nagrinėja mūsų ryšį su gamta ir atotrūkį nuo gamtos bei žmonių susvetimėjimą, kurį įtakoja technologijos. Šią pasaulinę „Fauna Circus“ premjerą dar kartą galima išvysti ir šiandien, rugsėjo 8 dieną.

Taip pat rugsėjo 8 dieną festivalio HELIUM programoje pristatomas ir vizualiai minimalistinis švedų šiuolaikinio cirko artisto Emil Dahl pasirodymas „Holy“. Tai išskirtinis žongliravimo pasirodymas, užburiantis savo minimalistiniais sprendimais. Pasirodyme „Holy“ pasitelkiama pusiausvyra, kuria siekiama čia ir dabar sukurti trapias skulptūras, žongliruojant. Hipnotizuojančią atmosferą sukuria novatoriška technika ir išskirtiniai vaizdiniai. „Holy“ šiuolaikinio cirko pasirodyme regimos modernios žongliravimo technikos, lydimos švaraus skandinaviško dizaino, padeda iškelti žongliravimą į tą patį lygį, kuriame aptinkamos ir kitos meno formos.

Festivalis HELIUM vyksta net devynias dienas ir taip pat pristato Baltijos šalių šiuolaikinio cirko programą bei edukacijas skirtas tiek vaikams, tiek suaugusiems, tiek scenos menų profesionalams.


Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt

Festivalio užsienio programos bilietai: tiketa.lt

Baltijos šalių programa ir edukacijos vyksta nemokamai, reikalingos registracijos.

Festivalio metu yra reikalingas galimybių pasas.


Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.