Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa prasideda jau šį antradienį: ko nepraleisti 9 dienų festivalyje. I dalis

Menų spaustuvė rudenį pasitinka tarptautiniu šiuolaikinio cirko festivaliu – HELIUM, kuris išaugęs iš „Naujojo cirko savaitgalio“ truks net 9 dienas ir Vilniuje vyks rugsėjo 7-15 dienomis. Festivalio metu pristatoma plati, konceptuali, įtraukianti bei aktuali šiuolaikinio cirko programa, kurioje pasirodymus surengs trupės bei atlikėjai iš Dž. Britanijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos, Portugalijos, į savo šiuolaikinio cirko darbų pristatymus kvies ir Estijos, Latvijos bei Lietuvos šiuolaikinio cirko atstovai.

Pirmos festivalio HELIUM savaitės akcentai

Jau antradienį, rugsėjo 7-ąją festivalis prasideda pasauline trupės „Fauna Circus“ darbo „It Shouldn‘t Have Legs“ premjera. Ši tarptautinė kūrėjų komanda Dž. Britanijoje tituluojama, kaip viena ryškiausių šiuolaikinio cirko jaunųjų trupių, pirmą kartą juos galima bus išvysti ir Lietuvoje, likus kelioms savaitėms iki festivalio HELIUM pradžios, jie apsistojo Vilniuje ir Menų spaustuvėje dvi savaites baiginėjo kurti savo darbą „It Shouldn‘t Have Legs“, kurio pasaulinė premjera ir įvyks būtent HELIUM festivalio metu! Šiame šiuolaikinio cirko darbe nagrinėjamos pagrindinės temos susijusios su gamta ir su mūsų atotrūkiu nuo jos, kurį įtakoja technologijos.

Antrą festivalio dieną, rugsėjo 8-ąją švedų šiuolaikinio cirko kūrėjo – Emil Dahl – išskirtinis žongliravimo pasirodymas, užburiantis savo minimalistiniais sprendimais. Pasirodyme „Holy“ pasitelkiama pusiausvyra, kuria siekiama čia ir dabar sukurti trapias skulptūras, žongliruojant. Hipnotizuojančia atmosferą sukuria novatoriška technika ir išskirtiniai vaizdiniai. „Holy“ šiuolaikinio cirko pasirodyme regimo modernios žongliravimo technikos, lydimo švaraus skandinaviško dizaino, padeda iškelti žongliravimą į tą patį lygį, kuriame aptinkamos ir kitos meno formos.

Ketvirtadienį, Menų spaustuvės kieme ir pirmasis Baltijos šalių festivalio programos pasirodymas. Čia estų kūrėjų komanda „Big Wolf Company“ pristatys pasirodymą – „Three Sisters“, kuris įkvėptas liaudies dainų ir istorijų vaizduoja didžias Šiaurės šalių moteris – jų švelnumą, stiprybę, įsitikinimus ir baimes.


Penktadienį bei šeštadienį Menų spaustuvė kvies nepraleisti itin konceptualaus Suomijos kūrybinės kompanijos „Race Horse Company“ mokslinės fantastikos įkvėpto darbo – „O‘DD“. Šis pasirodymas tai tarsi futuristinis sapnas, kuris įtrauks žiūrovus į kitą dimensiją, tai daugiadisciplinis nuotykis, žmonijos istorija gravitacijos pilve. Pasirodymo metu atlikėjai žaidžia su fizikos dėsniais tol, kol šie sulinksta ir sulūžta, o nežinomos grėsmės susiduria su akrobatika už mūsų visų vaizduotės ribų.

Savaitgalį festivalis HELIUM organizuos edukacines dirbtuves skirtas jauniesiems festivalio žiūrovams ir kvies patirtį šiuolaikinį cirką patiems – akrobatikos bei žongliravimo užsiėmimuose, kuriuos ves šiuolaikinio cirko centro „Cirko Sapiens“ mokytojai.


Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt

Festivalio užsienio programos bilietai: tiketa.lt

Festivalio Baltijos šalių programa bei edukaciniai užsiėmimai nemokami, reikalinga registracija.


Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.