Festivalis HELIUM kviečia patirti šiuolaikinį cirką patiems!

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM vyks jau rugsėjo 7-15 dienomis, Menų spaustuvės erdvėse ir kvies susipažinti su plačia, konceptualia, įtraukiančia šiuolaikinio cirko programa, kurioje tiek užsienio, tiek Baltijos šalių pasirodymai. Festivalio metu Menų spaustuvė kviečia ne tik susipažinti su šio žanro įvairove, tačiau ir patirti jį patiems, HELIUM metu organizuodama edukacinę programą.

Viena dalis edukacinės programos bus skirta scenos menų atstovams, profesionalams bei nukreipta į augančią šiuolaikinio cirko Baltijos šalių bendruomenę, kurie rugsėjo 6, 7, 8 dienomis galės dalyvauti scenografijos, šviesos dizaino bei savo idėjų pristatymo kūrybinėse dirbtuvėse.

Žiniomis apie scenografijos kūrimo pagrindus, principus, idėjas bei jų generavimą, koncepto kūrimą bei pritaikymą šiandienos scenai, dalinsis Lietuvoje bei užsienyje kurianti menininkė Barbora Skaburskė, o štai šviesų dailininkas bei šviesų projektų autorius, turintis daugiau nei 30 metų darbo patirtį – Darius Malinauskas dalinsis žiniomis apie scenos apšvietimą, jo valdymo principus, įrangą bei režisierių ir aktorių bendravimą su apšvietimo technikais kūrybinio proceso metu.

Scenos menų profesionalai taip pat kviečiami tobulinti savo idėjų pristatymo įgūdžių, dviejų dienų seminare, kurį ves Kaune vykstančio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ meno vadovas, režisierius Gildas Aleksa. Gildas Aleksa seminare sieks aptarti tiek gyvus, tiek virtualius idėjų pristatymus, dalinsis teorinėmis žiniomis, kaip atrodo geras idėjos pristatymas, o seminaro dalyviai savo idėjas, projektus bus kviečiami pristatyti gyvai bei išbandyti gautas teorines žinias patikrinti praktikoje.

Rugsėjo 12 ir 13 dienomis festivalis HELIUM kvies ne tik scenos profesionalus, bet ir festivalio žiūrovus bei lankytojus patirtį cirką patiems, vyksiančiuose akrobatikos bei žongliravimo dirbtuvėse, kurios bus skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Vaikams akrobatikos bei žongliravimo užsėmimus ves Lietuvos šiuolaikinio cirko centro „Cirko Sapiens“ mokytojai, kurie teigia, kad cirko gali mokytis visi! „Mokantis cirko prisijaukiname kūną, tampame labiau pasitikintys savo galimybėmis, lankstesni ir atviresni. Mokytis gali visi, visai nesvarbu ar turi fizinį pasirengimą ar tai bus tik pirmieji bandymai“ ,- teigia žongliravimo ir akrobatikos mokytojai.

Taip pat su akrobatika, suaugusius festivalio lankytojus kvies susipažinti ir prancūzų trupės „Collectif sous le manteau“ nariai, kurie festivalio HELIUM metu pristatys šiuolaikinio cirko pasirodymą – „Monstro“. Trupės nariai festivalio lankytojus kvies gilintis į akrobatikos subtilybes, pamokos metu mokys kaip paprastus akrobatinius triukus panaudoti meninei pasirodymo daliai, kaip akrobatikoje tarpusavyje sąveikauja kontaktas su grindimis ir kūnu, koks yra akrobatikos mokymosi procesas ir kaip sujungti akrobatikos techninę bei kūrybines dalis į vieną visumą.

Tad rugsėjo 7-15 dienomis, vykstantis HELIUM kvies ne tik atrasti šiuolaikinį cirką, bet ir jį patirti!

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.