2010

Šokio monospektaklis: "Šventė"

Spektaklio autorė ir šokėja: Rūta Butkus
Šviesų idėja: Rūta Butkus, Dovilė Petkūnaitė
Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis
Muzika: Steve Reich, Lisa Gerrard
Garso režisierius: Tautvilas Gurevičius
Kiek daug veiksmo atsiranda išoriškai statiškoje laukimo būsenoje. Koks dvilypis tampa laukiantis žmogus. Laukianti Moteris tampa šokio teatro spektaklio atspirties tašku.

Šokio spektaklis: "Mono tyla" 

Kūrybinis duetas: Giedrė Ubartaitė, Eglė Sirvydytė
Giedrė Ubartaitė – šiuolaikinio šokio šokėja ir kūrėja, pastaruoju metu dalyvavusi choreografų Airos Naginevičiūtės, Vyčio Jankausko, Aistės Kriukelytės šokio spektakliuose. Eglė Sirvydytė – muzikantė ir kompozitorė. Menų spaustuvėje dvi anksčiau drauge nedirbusios menininkės prisistato kaip kūrybinis duetas – „Atviros erdvės“ programai jos sukūrė šokio spektaklį „Mono Tyla“. „Mono Tyla“ imasi subtilaus žaidimo paradoksais. Nors pavadinime yra žodis „mono“, visas spektaklio kūrimo procesas buvo paremtas dueto principu: šokis kuriamas kartu su muzika, muzika – išvien su šokiu. Spektaklio metu šokėja Giedrė Ubartaitė vizualiai scenoje bus viena, tačiau – apsupta Eglės Sirvydytės muzikos. Dar vienas paradoksas – nekalbant kalbėti apie... tylą.

 Spektaklis: "Julyte, neklausinėk" 

Režisierė: Agnė Dilytė
Scenografas: Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė: Simona Finkelšteinaitė
Kompozitorius: Tomas Stirna
Vaizdo projekcija: Rūta Vaitkevičiūtė, Paulius Juodzevičius
Vaidina: Jovita Balčiūnaitė, Marcelė Zikaraitė, Tuomas Tulikorpi, Šarūnas Banevičius
„Neklausinėk, Julyte!“ – šešerių metų mergaitės akimis papasakota istorija, tam tikro šeimos gyvenimo etapo kronika. Per trumpą laiką ji patiria daug stiprių sukrėtimų: susidūrimą su mirtimi, liga, pirmaisiais praradimais. Vaikas bando suprasti tai, kas mums, suaugusiems žmonėms, jau nebekelia klausimų.

Spektaklis: "Romeo ir Romeo"

Režisieriai: Vidas Bareikis, Ainis Storpirštis
Spektaklio idėja mums su Ainiu gimė seniai, dar studijų metais, kai homoseksualumo tema dar nebuvo tokia aktuali ir gėjų paradas dar nebuvo įvykęs. Tiesiog pradėjome juokais svarstyti, kas būtų, jei Romeo būtų mylėjęs ne Džuljetą, o Romeo, o Hamletas – Ofelijų, – pasakojo V.Bareikis. Spektakliu nenorime pasityčioti iš šios temos ir tai tikrai nebus mėgstamiausias „skinų“ spektaklis, rodomas prieš „Žalgirio“ rungtynes. Vaidinsime įvairius personažus, kurie į homoseksualumą žiūrės skirtingais žvilgsniais. Juk Londone yra net homoseksualių gyvūnų zoologijos sodas, todėl gėjų pingvinų pozicija taip pat bus parodyta.

 Video projektas: "NE(SU)(SI)ŠNEKĖJIMAI"


Režisierės: Simona Finkelšteinaitė ir Šarūnė Pečiukaitytė

Du ekranai pakabinti vienas priešais kitą. Bendravimas vyksta ne tarp tautiečių, o tarp skirtingų tautybių žmonių. Skirtingai tariamas žodis, jo skambesys, gilumas, skardumas, skirtingai naudojami veido raumenys, kitaip daromos pauzės. Pradedame nuo žodžio, pereinam į sakinius, tada kuriam istorijas. Bendraujam. Vyksta pokalbis, šnekėjimas, susišnekėjimas, nesusišnekėjimas, nusišnekėjimas.