2009

Monospektaklis: "4 su puse vizijos. Supratimai"

Choreografija ir šokis: Tautvilas Gurevičius

Kostiumai: Elvita Brazdylytė

Šviesos: Tautvilas Gurevičius, Aurelijus Davidavičius

Intymus ir asmeniškas, beveik trejus metus brandintas monospektaklis. Jame judesio ir vaizdų kalba prabylama tiesos, laisvės, išlikimo savimi, namų temomis. Paskutinė pusė vizijos skirta dar vienai temai – neregimybei, kurios negalime pamatyti ar pačiupinėti, tačiau nepaisant to, nuolat esame jos apsuptyje. Šis spektaklis – tarsi kiekvienos atskiros gyvybės formos ir formų visumos studija, kurioje sugretinama molekulė ir visata, sėkla ir medis, individo ir visos žmonijos gyvenimas. Kiekvienas mūsų – atskiras mikrokosmosas, tačiau visi kartu sudarome vieną didelį tobulai veikiantį organizmą.

Spektaklis: "Vakaras su knyga"

Pastatymo vadovas: Vidas Bareikis
Scenovaizdis: Marta Vosyliūtė
Skaitovai: Vidas Bareikis, Indrė Lencevičiūtė
Traškesio autorius: Vainius Sodeika
Vizorius: Ainis Storpirštis
Režisierius-supervizorius: Gintaras Varnas
Spektaklyje skamba Petro Gabrieliaus ir Pilypo Stiklo muzika

"Vakaras su knyga" gimė spektaklio autoriui Vidui Bareikiui sumanius pažvelgti į Michailo Bulgakovo romano "Meistras ir Margarita" įvykius kitaip – vieno mįslingiausių Bulgakovo sukurtų veikėjų – Volando – akimis. Spektaklyje Volandas pasineria į realybės mokslinį tyrimą-analizę, preciziškai skrosdamas mums puikiai atpažįstamą kasdienybę, o pagrindinė spektaklio ašis – tai katinas-kipšas Begemotas, šioje romano interpretacijoje perėmęs ne tik visos velnio palydos tekstus, tačiau ir kai kuriuos paties Volando žodžius. Spektaklio kūrėjai atsižvelgė į tai, kad pirmieji Bulgakovo rankraščiai buvo autoriaus pavadinti "Paslaptingasis W" ir "Konsultanto vizitas", ir tik paskutinė romano versija, kurią jau po rašytojo mirties baigė jo žmona (beje, tvirtinusi redaktoriams, kad vis dar gauna nurodymus iš savo mirusio vyro), buvo pavadinta "Meistras ir Margarita".

Spektaklis: "Hipokampas"

Idėjos autorė ir režisierė: Rugilė Barzdžiukaitė
Vaidina: Martynas Nedzinskas, Indrė Patkauskaitė, Vaidotas Martinaitis
Garso takelio autorius: PB8
Kostiumų dailininkė: Daiva Samajauskaitė
Scenografija ir šviesos: Dovydas Petravičius, Rugilė Barzdžiukaitė

Sąmoningos atminties procesus mūsų smegenyse reguliuoja seniausia ir giliausiai nugrimzdusi žmogaus galvos smegenų dalis, kuri savo forma primena jūrų arkliuką. Dėl šio panašumo graikų anatomai ją pavadino "hipokampu" (hippos graikiškai reiškia arklį, kampos – jūros gyvį), bet anaiptol ne dėl šio panašumo jauna režisierė Rugilė Barzdžiukaitė šiuo pavadinimu pakrikštijo savo pirmąjį spektaklį.

 Spektaklis: „Trintukas“ 

Režisierius: Mindaugas Valiukas

Spektaklio "Trintukas" premjera, kurioje atsiskleis komiška ir kartu tragiška vieno verslaus menininko istorija. Noro užsidirbti paakintas, vienas rašytojas sukuria nelegalų verslą – pasiryžusiems pasitraukti iš gyvenimo tautiečiams jis rašo žavius ir už širdies griebiančius atsisveikinimo laiškus. Tik viena bėda – nesulaukdamas įkvėpimo, jis skirtingiems žmonėms parduoda tą patį laišką. Istorijos atomazga – spektaklio "Trintukas" premjeroje.