2007

Šiuolaikinio šokio spektaklis: „Lopšinė nemigai“ 

Režisierius: Petras Lisauskas

Jaunųjų menininkų kūrybinė grupė spektakliui pasirinko netradicinę temą – nemigą. Kaip teigia statistika, tai problema, kankinanti apie 20-40 % šiuolaikinių žmonių. Anot spektaklio idėjos autoriaus Petro Lisausko, ši tema neturi jokių šablonų – ji aktuali, bet kiekvienam savaip, nes nemigą esam viena ar kita forma patyrę visi. Miego sutrikimai statistiškai dažniausiai aplanko moteris ir vyresnio amžiaus žmones, tačiau spektaklis mus veikiau nukelia į tą būseną, kurią patiria užmiegantys vaikai. Tai saugumas ir šiluma, gebėjimas gyventi šia akimirka, atsiriboti nuo problemų, patirti ramybę. Kūdikio miegas – tai tarsi chaoso ir rutinos priešnuodis, kurio netenkame, kai užaugame.

Spektaklis: "Arbūzų cukruje"

Režisierė: Olga Generalova
Inscenizacijos autorė: Olga Generalova
Aktoriai: Renius Juodzevičius, Milda Štakėnaitė, Inga Mikutavičiūtė, Tadas Gryn, Artūras Areima, Jonas Verseckas
Scenografija: Simona Biekšaitė
Šviesų dailinininkas: Aurelijus Davidavičius

Jaunąją režisierę Olgą Generalovą įkvėpė amerikiečio Richardo Brautigano romanas "Arbūzų cukruje" – apie atsiskyrėlišką utopinę hipių bendruomenę, kurioje viskas daroma iš arbūzų cukraus – saldu, tačiau klampinančiai lipnu.

Spektaklis: "Kelionė į kambario vidų"

Režisierius: Artūras Areima

Vaidina: Tadas Gryn, Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Paulius Ignatavičius, Olga Generalova, Agnė Kiškytė

Scenografija: Artūras Areima, Simona Biekšaitė

Šviesų dailininkas: Aurelijus Davidavičius

Jauno lenkų dramaturgo Michalo Walczako pjesė "Kelionė į kambario vidų" sudomino jau antrą jaunosios kartos lietuvių režisierių. Šį kartą jo ėmėsi debiutuojantis režisierius Artūras Areima. "Kelionė į kambario vidų" – tai jauno žmogaus odisėja į suaugusiųjų pasaulį: per išduotą meilę, pamintą draugystę, prarastą darbą ir kankinančias vizijas.

Šiuolaikinio meno projektas: "Psilikono teatras" 

Režisierė: Auksė Petrulienė

"Psilikono teatras" yra tęstinis šiuolaikinio meno projektas, gimęs 2005 metais Kaune kaip sinestetiškas meninis eksperimentas. "Psilikono teatro" veikla – tai viešas video žaidimas miniatiūrinėmis marionetėmis, sukurtomis iš silikono – tąsios, plastiškos ir atsparios medžiagos.