Audiovizualinės poezijos projektas: "Tarp..."
Poetė, dramaturgė: Gabrielė Labanauskaitė
Šis projektas, kurį kūrėjai sieks išauginti į kasmetinį audiovizualinės poezijos festivalį, stengiasi priartinti poeziją prie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo. Juk mums svarbiau pamatyti nei išgirsti, prisiliesti nei stebėti, dalyvauti kūrime (nors ir pasyviai) nei būti vien vartotojais. Daugybė žmonių nemėgsta operos, nors nuolatos klausosi muzikos, nesilanko balete, nors jiems patinka šokti, vengia teatro, nors dievina kiną ir vaizdo klipus. Audiovizualinė poezija gali būti tas tiltas, kuris niekada neskaičiusius poezijos žmones atves į naujų patirčių kupiną poezijos-muzikos-vaizdo pasaulį.
Spektaklis: "Metamarfozė"
Režsierius: Gintaras Liutkevičius
Scenografė: Marija Rubavičiūtė
Spektaklio "Metamorfozė" premjera Franzo Kafkos apsakymo motyvais. Režisierius Gintaras Liutkevičius dar sykį pažadins baisingu vabalu virtusį Gregorą Zamzą, kurio istoriją lygiai prieš 94 metus (1912 lapkritį) baigė rašyti Franzas Kafka. Kūrėjai teigia skiriantys savo spektaklį bet kokio amžiaus dar ne visiškai nuo televizijos "nuvabalėjusiam" žiūrovui. Eksperimentinis pastatymas, kuriame visų veikėjų santykių peripetijos bei veiksmo atmosfera kuriami aktorių plastikos, ritmikos, įvairių garsų, o ne teksto pagalba.
Spektaklis "Moteris iš praeities"
Režisierius: Sakalas Uždavinys
"Moteris iš praeities" – tai vieno populiariausių nūdienos vokiečių dramaturgo Rolando Schimmelpfennigio pjesė, panardinanti žiūrovą į sudrumstą laiko tėkmę, kurioje saugiai dvidešimt trejus metus gyvuojančią santuoką perveria kažkada kažkur ir kažkaip ištartas (o gal ir visai neištartas?) pažadas mylėti amžinai. Ant svarstyklių dedamos septyniasdešimt bendro gyvenimo dėžių (sutuoktiniai Frenkas ir Klaudija jau susipakavę visus daiktus ir ruošiasi keliauti) ir nerūpestingo septyniolikmečio pažadas merginai (Frenkas niekaip neatsimena, ką jis iš tiesų prižadėjo). Pjesė, kuri prasideda grotesku, baigiasi netikėtai tragiškai.
Šokio spektaklis "Srūva.Neliesk"
Režisierius: Jonas Verseckas
Netradicinis šokio spektaklis "Srūva. Neliesk", kuriame pasitelkę gyvos muzikos, šokio ir teksto samplaiką jaunieji kūrėjai improvizuos meilės tema. Spektaklio režisierius, LMTA šiuolaikinio šokio IV kurso studentas Jonas Verseckas, sako, kad spektaklį jie kurs "čia ir dabar" jausdami vieni kitų ir žiūrovų nuotaikas, tačiau atsispirdami nuo iš anksto sudėliotų režisūrinių taškų.
Šokio spektaklis: "Salamandros sapnas. Paveikslas"
Režisieriai: Valentinas Masalskis ir Loreta Juodkaitė
Scenografė: Renata Valčik
Muzika: Marius Baranauskas
"Salamandros sapnas. Paveikslas" – tai įspūdingas šiuolaikinio šokio spektaklis, apdovanotas net dviem "Auksiniais scenos kryžiais" – už geriausią debiutą ir spektakliui sukurtą muziką. Šį spektaklį sukūrė du skirtingų kartų ir patirčių menininkai – teatro metras režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis bei viena perspektyviausių Lietuvoje šiuolaikinio šokio kūrėjų Loreta Juodkaitė. Tai netradicinis šokio ir muzikos veiksmas, kurį įkvėpė amfibijos salamandros, gebančios atsiauginti prarastas galūnes, mitas. Spektaklyje vaizduojama Salamandra gyvena savo kokone – jis įkūnija ne tik kiautą, kuriame gyvena daugelis šiuolaikinių žmonių, bet ir kaukes, po kuriomis mes slepiamės bei "plastikinę" nūdienos visuomenę, kurioje viskas turi būti įpakuota.
Spektaklis: "M.m. scenos iš gyvenimo"
Režisierius: Balys Latėnas
Aktoriai: Ramūnas Cicėnas, Ilona Kvietkutė, Giedrius Savickas
Spektaklis, pagal baltarusių dramaturgo Konstantino Stešiko pjesę "M.m. Scenos iš gyvenimo". Šiam pastatymui jaunas režisierius Balys Latėnas subūrė trijų talentingų ir stiprių aktorių kolektyvą – Ramūną Cicėną, Ilona Kvietkutę ir Giedrių Savicką, kuriems pjesė pasirodė įdomi ne tik savo tema, bet ir galimybe ją įdomiai perkelti į sceną.
Spektaklis: "Medvilnės laukų vienatvėje"
Režisierė: Dalia Jokubauskaitė
Po aštuonerių metų pertraukos Lietuvos teatro scenoje vėl pamatysime premjerą, pagal Bernardo-Marie Koltèso pjesę, Menų spaustuvėje pristatomas spektaklis "Medvilnės laukų vienatvėje", kurį režisavo Dalia Jokubauskaitė. "Medvilnės laukų vienatvėje" du veikėjai, Klientas ir Dileris, neapibrėžtoje vietoje ir neapibrėžtu laiku kalba apie pirkimą ir pardavimą, o parduota, pasak Dilerio, gali būti bet kas. Neįvardinta yra ir prekė – galbūt tai seksas, narkotikai, o gal – pati žmogaus būties esmė?