Projektas "Puota maro metu"
Režisierius: Aidas Giniotis
Vadina: LMTA 4 kurso studentai
LMTA ketvirto aktorių kurso studentai, vadovaujami režisieriaus A. Giniočio, Menų spaustuvės pastatus žada apjungti projekte "Puota maro metu". Režisierius A. Giniotis sako, kad šiame pastatyme ketinama išnaudoti visas Menų spaustuvės erdves. Žiūrovai bus ne tik salėje – kartu su aktoriais jie keliaus koridoriais, kiemais: "O kalba – apie apsėstuosius. Juk visose tragedijose būna aistrų apsėstų žmonių – vieni meilės aistros, kiti – meno, godumo, pavydo, didybės". Projekto esmė – sujungti visa tai pasitelkus teatrinę kalbą.
Šokio spektaklis: "Sankryža"
Choreografija: Petras Lisauskas, Tautvilas Gurevičius
Šoka: Petras Lisauskas
Kompozitorius: Tautvilas Gurevičius
Kostiumai: Lina Vilniškytė
Šviesos: Tadas Valeika
Video projekcijos: Gintarė Lučiūnaitė
Trukmė: 20 min.
Debiutinis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų šokėjų (kurso vadovė Aira Naginevičiūtė) Petro Lisausko ir Tautvilo Gurevičiaus projektas "Sankryža" – tai šokio spektaklis, gvildenantis asmenybės laisvės ir pasirinkimo temą. Ar noras skubėti ir išbandyti viską, ką siūlo šiuolaikinis pasaulis, nepražudys? –į šį klausimą atsakymo ieško spektaklio kūrėjai. Eksperimentuodami su šokio plastika, video projekcijomis ir muzika, kurią spektakliui kūrė T.Gurevičius, jaunieji choreografai ieško savitos choreografinės kalbos. Jaunųjų kūrėjų monospektaklis išsiskiria ne tik artistiškumu ir konceptualumu, bet ir netradiciniais kūrybiniais ieškojimais, įdomiais vizualiniais sprendimais. Su šiuo spektakliu jaunieji menininkai buvo pakviesti atstovauti Lietuvai šokio festivaliuose Rusijoje, Italijoje bei Didžiojoje Britanijoje.
Dramos spektaklis: "Dumblas"
Režisierė: Rūta Bunikytė
Šiemet Klaipėdos universitete studijas baigusi režisierė Rūta Bunikytė kartu su studijų kolegomis pristato dramos spektaklį "Dumblas", pagal Marijos Irene Fornés pjesę. "Dumblas" – tai 17 ugningų, puolančių scenų, kuriose juokas persipina su saviironija, drama su komedija. Spektaklio tyrinėjimo objektas – sociumas ir žmogus kaip pagrindinė jo sudedamoji dalis. Žmogus spektaklyje pateikiamas kaip instinktų ir davinių vertybių rinkinys. Anot spektaklio kūrėjų, tik pastarosios skiria jį nuo gyvulio. Šiuolaikinio gyvenimo tempe svarbu ne tik suspėti su daiktų gamyba, bet ir sugebėti išlikti žmogumi. Jaunųjų spektaklio kūrėjų teigimu, visuomenę apėmęs maksimalizmas veda į du kraštutinumus: arba naikinant kitus tampama viskuo, arba niekuo. Ir vienu ir kitu atveju tai į save traukiantis dumblas, kuriame žūsta dvasinės vertybės. Spektaklyje siekiama atskleisti šiandienos jausmų ir laiko sintetinį greitį, į akistatą suvesti gyvulį ir žmogų, nutiesti ištisinę vyro ir moters bendro gyvenimo liniją. Asketiškoje scenos aplinkoje personažams tenka spontaniškai veikti amžinų gyvenimo pasirinkimų fone.
Spektaklis: "Bestuburiada"
Režisierė: Dalia Jakubauskaitė
Choreografė: Jekaterina Deineko
Scenografė: Marija Rubavičiūtė
Aktoriai: Aleksas Kazanavičius, Rasa Marazaitė, Kristina Mauruševičiūtė, Lukas Petrauskas, Loreta Raškevičiūtė, Donatas Pauliukonis
"Bestuburiada" kalba apie penkis vienos įmonės darbuotojus, susiduriančius su absurdiškomis kasdienėmis situacijomis, kuriose jie bando prisitaikyti ir išlikti. Tai bandymas perkelti į sceną problemas ir savijautą tų žmonių, kurie dienas leidžia biuruose, įbauginti darbdavių, mėginantys prisitaikyti ir pamažu prarandantys savo dvasinį stuburą. Vokiečių dramaturgės I. Lausund pjesė kalba apie dabartinės visuomenės nužmonėjimą, žmones, dėl karjeros ar pelno atsisakančius savo nuomonės - stuburo. Spektaklio veiksmas vyksta prie anoniminio viršininko durų. Čia - paradoksų ir grotesko kupina korida, kurioje į nugarą įsmeigtas peilis - žavus aksesuaras, o apsitalžymas antausiais - normalus bendravimo būdas.
Spektaklis: "Bukareštas. 1968"
Režisierė: Ramunė Čekuolytė
Šviesos dailininkas: Marius Selevičius
Kompozitorius: Ignas Juzokas
Grimas: Žaneta Jasiunienė
Ramunės Čekuolytės pjesė "Bukareštas. 1968", pagal Konstantino Serovo ir Ivano Vyrypajevo kino scenarijų. R.Čekuolytė Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizainą, o dabar Maskvoje studijuoja kino scenarijaus rašymą. Tad režisūros mokyklos požiūriu ji – tarsi "tabula rasa". Spektaklis – tikrai nemėgėjiškas: sukurtas įtaigus tragikomiškas veikėjų pasaulis, subtiliai žaidžiama teatro sąlygiškumu, stilistikomis, retroelementais, įdomūs aktorių vaidmenys.
Šokio spektaklis: "Lolita"
Choreografas ir režisierius: Irmantas Bačelis
"Lolita" – erotiška ir vaikiška, naivi ir manipuliuojanti, rimta ir šmaikšti – mūsų laikmečiu tai jau bendrinis žodis, kurį ištarus įsivaizduojame visas šias savybes įkūnijančią jaunutę koketę. Keistuolių teatro aktorius ir Vilniaus argentinietiškojo tango klubo įkūrėjas Irmantas Bačelis pristato spektaklį "Lolita" apie pražūtingą brandaus vyro aistrą dvylikametei paauglei.
Šokio spektaklis: "Plaukia Ofelija, skęsta"
Choreografė ir režisierė: Edita Stundytė
Šokėja ir jauna choreografė Edita Stundytė neapsiriboja debiutiniu spektaklio "Plaukia Ofelija, skęsta" variantu ir toliau ieško galimybių menų sintezės pagalba atskleisti mirštančios Ofelijos vidinį pasaulį. Į spektaklio choreografiją įpindama Hamleto ir Ofelijos tekstus ir dainas iš Shakespeare’o pjesės, režisierė sugeba sukurti ypatingą nuotaiką, palaipsniui išvystyti spektaklį iki kiekvieno žmogaus gyvenimo kulminacijos – mirties.