2021

IevaKrish - Satikt

Rezidencijos metu vystė judantį garso ir šokio spektaklį – „Satikt“ (liet. Sutarti arba Sutikti), kuriame nagrinėjo muzikinio disonanso raštą, atsiradusį dainuojant sutartines. Spektaklis kuriamas panašiai, kaip ir „Labrys“, tačiau šį kartą užuot naudoję elektroninius garsus, kūrėjų komanda dirbo su dviem dainininkais, kuriems akomponavo du šokėjai. Praėjusią vasarą IevaKrish atliko dainavimo tyrimą, paremtą muzikologo M.Boiko disertacija, su dviem Latvijos dainininkais praleido nemažai laiko mokydamiesi ir ieškodami būdų, kaip projekto mintis perduoti ir padaryti jį aktualų šiuolaikinio meno kontekste. 


bu(i)tis 

Scenografės Barboros Skaburskės, operos atlikėjos – Eglės Radavičiūtės, kompozitorės Ievos Parnarauskaitės bei performansų atlikėjų - Julie Marie Mønsted ir Anna Borzak rezidencija planuota dar 2020 metais, bet dėl pandeminių aplinkybių vis atidėta. Visus metus menininkės kūrė bendraudamos nuotoliniu būdu ir šią savaitę, Vilniuje jos pirmą kartą pasimatė gyvai.

Rezidencijos metu menininkės kuria tarpdisciplininį meno projektą – performansą – „bu(i)tis“, kuriame persipina skirtingų tautybių moterų patirtys, žodžiai, jų kūnus siejanti kasdienybė. Tai tyrimas apie moters, kaip kūrėjos vaidmens suvokimą. Būtent šioje „Footprints in Motion“ rezidencijoje visos menininkės tampa projekto režisierėmis ir visos taps jo atlikėjomis, kiekviena jų į pasirodymą įneša vis kitokias kūrybines idėjas ir jas apjungia skirtingomis meno sritimis.


Pretend it’s a circus show by Emile Pineault

"Pretend it's a circus" - tai tarpdisciplinins Emile solo projektas, tiriantis prisilietimo potencialą už fizinio kontakto ribų. Čia kūnas, balsas, vaizdai, judesiai ir žodžiai naudojami kaip tekstūros ir efektai. Žiūrovas nuolat vadovaujasi judėjimu "į ir iš". Viduje ir išorėje jų kūno, jų vaizduotės ar pasirodymo.

“I want to touch you without using my hands”. Something bright, then holes, Maggie Nelson.


Feldmessung

Trys menininkės: atlikėja bei architektė Claire Terrien, muzikantė Caroline Tallone, šviesos dailininkė ir kostiumų dizainerė Lena Gätjens.

Menininkių kuriamas spektaklis "Feldmessung" skirtas jaunai auditorijai, jame žaismingai abejojama matavimo procesais, išryškinami galimi netikslumai bei nesekmės. Siekiant apibrėžti erdvines ribas ir ištirti tam tikrus fundamentaliosios fizikos dėsnius, trys atlikėjos žaidžia su savo kūnais ir darbo įrankiais. Per akrobatinius judesius, virvių įtampą, eksperimentus su šviesomis ir objektų manipuliacijas kuriama kita matavimo metodika, o auditorija kviečiama į pasaulį, kuriame susipina mokslas ir poezija.


Pablo Tovar ir Charlotte Le May  

Menų spaustuvei bendradarbiaujant su gerai žinomu cirko centru „La Central del Circ“, įsikūrusiu Barselonoje, buvo vykdomi menininkų mainai. Lietuvoje kuriantys šiuolaikinio cirko artistai „Kanta Company“ turėjo galimybę kelias savaites reziduoti Katalonijoje, vystydami savo naujausią darbą „One hundred and seven ways to deal with pressure“. „Kanta Company“ kūrėjų komanda kūrybiniame procese dirbo su mentore – Francisca Lissia iš „Circo eia“, rugsėjo mėnesį „Kanta Company“ savo darbo eskizą pristatė tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „HELIUM“ metu, o galutinio darbo premjera turėtų įvykti dar šių metų lapkričio mėnesį, Vilniuje.


Fauna Circus (UK) 

„Fauna Circus“ rezidavo Menų spaustuvėje, prieš 2021 metų HELIUM festivalį,regzidencijos metu beigė kurti savo darbą -  „It Shouldn‘t Have Legs“ ir jį pristatė festivalio metu.  

„It Shouldn‘t Have Legs“ tai jų darbas, kuriame tarp prasimanymo ir realybės atsiskleidžia kolektyvinė biografija, tai tarsi organiškas derinys tyrinėjantis fiziškumą surealistiniame kraštovaizdyje. Darbe nagrinėjamos pagrindinės temos susijusios su gamta ir su mūsų atotrūkiu nuo jos, kurį įtakoja technologijos.