Konstantin Kosovec, Elenos Kosovec, Izabelės Kuzelytės projektas - inTENSE
inTENSE - šiuolaikinio cirko spektaklis-tyrimas, paremtas įtampos, suspaudimo, lankstumo konceptų tyrinėjimu, viena linija sujungia cirką, judesį, architektūrą ir žmogaus anatomiją. Pastatą, žmogaus kūną,visuomenę ar bet kurią kitą struktūrą galima nagrinėti iš skirtingu perspektyvų pasitelkiant tuos pačius analizės metodus. Nagrinėjant pačią struktūros sampratą, mikro- ir makroskopiniame mastuose randame panašius dėsningumus kas ta struktūra bebūtų.
Šiuolaikinis cirkas žengia į priekį ir ištrina ribas ne tik tarp meno sričių, bet ir tarp meno ir mokslo, meno ir politikos, meno ir taikomųjų veiklų bei kitų žmogaus gyvenimo sričių. Norint pilnai perprasti kūrybinio tyrimo objektą turime pažiūrėti į ji per skirtingas prizmes, taip kuriant daugiasluoksnę ir prasmingą meninę reiškinio interpretaciją.
inTENSE projektas prasidėjo 2022 m. vasarą ir nuo to laiko nužengė netrumpą kelią, evoliucionuodamas ir besikeisdamas kūrėjams praktikos metu atrandant vis naujas įtampos išraiškas kūryboje. Šiuo metu inTENSE - tai iš vis naujų, kuriamų skirsnių susidedantis kūrinys, kurio kiekvienas skirsnis įvairia forma (šiuolaikinis cirkas, videomenas, 3d videografija, fotomenas ir kt.) atspindi tuo momentu įvykusią trijų menininkų kūrybinę sintezę.
Emilės Varkulevičiūtės, Severijos Bružaitės projektas - LAPSUS MEMORIAE
LAPSUS MEMORIAE (liet. Atminties klaida) - gyvenant „tobulame" pasaulyje viskas tampa monotoniška, vienoda, net nuobodu. Žiūrint į „tobulą" meno kūrinį, atrodo, kažko trūksta. Gal sielos?
Objektų ir lėlių spektaklyje „LAPSUS MEMORIAE" keliame netobulumo svarbos klausimą, o spektaklio veikėjai yra manekeno galvos, plastikinės gėlės ir viskas, kas yra nenatūralu - tobula. Maišome spalvas, sintetikas ir atiduodame labai daug savęs, nes spektaklis pastatytas sapno principu. Tai lyg kelionė po žmogaus pasąmonę ieškant netobulumo - žmogaus sielos. Tad prieš patyriant šį, keistais objektais ir iliuzijomis apipintą spektaklį palinkime žiūrovui „gero sapno".
Vaivos Onos Makūnaitės, Margaritos Kriščiūnaitės, Jono Lyndos, Vitos Smailytės, Armandos Rudelytės projektas - Elliot
Dokumentinis spektaklis „Elliot" - paauglystėje patiriamo „kas mano kūnas? koks mano kūnas? ar tai mano kūnas? o kas jei ne?" paradigma. Paauglystėje patiriama iniciacija dar sunkesnė, trapesnė, skaudesnė, suvokus, jog kūnas kuriame gimei, neatitinka to, ką jauti, kaip myli, ką myli. Pakeisti lytį, atsisakyti lyties - oficialiai nėra legalu, iki kol sukanka pilnametystė. Kas jei jauti, kad kūnas kuris esi, neatspindi to, kas žinai, jog esi. Laukimas, kol galėsi pakeisti, o gal susitaikyti. Interaktyvus spektaklis paaugliams, kuriame būtų ieškoma prieigos prie trapios temos, o atlikėjai - žmonės, patyrę ar vis dar patiriantys visuomenės spaudimą dėl savo lyties, ir atitinkamo elgesio susijusio su ja, dėl savo orientacijos, kūno pajautimo.
Armandos Rudelytės, Kristinos Baranauskaitės, Vaivos Onos Makūnaitės, Kasparo Bujanausko, Luko Dirsės, Rugilės Jankauskytės, Justinos Biekšaitės, Matvii Liadov, Kotrynos Klaros Rupainytės projektas - Kai rėkiu, niekas manę negirdi
Neverbalinio dainavimo ir judesio spektaklis su šiuolaikinio cirko elementais ,,Kai rėkiu, niekas manęs negirdi”. Kūrybinė komanda per eksperimentavimą su balsinėmis ir kūniškomis išraiškos priemonėmis, bei manipuliaciją su objektais, ieškos būdų, kaip kalbėti apie tuos, kurie atsiduria gatvėje. Šio spektaklio idėja kilo iš konkretaus įvykio, kai einant gatve pamačiau žmogų, kuris šaukėsi pagalbos, tačiau visi apsimetė, kad jo negirdi ir praėjo pro šalį. Spektaklyje bus bandoma suprasti, ar įmanoma prašyti pagalbos, kai niekas tavęs negirdi, ir ar galima tikėtis, kad kas nors išgirs? Kas atsitinka, kai prarandama vieta visuomenėje, netenkamas socialinis balsas, o tavo žodžiai nebeturi prasmės? Bandant suvokti šias būsenas, pasitelkiant šiuolaikinio cirko priemones bus kuriama dramaturgija.