Lietuvos ir Ukrainos garso kūrėjų ir šokėjų jungtinis darbas – spektaklis NEMIGA, sukurtas raketų apšaudomame Lvive, nuo karo pavojų pasitraukus į Paryžių ir būdraujančioje bei pagalbą teikiančioje Lietuvoje. Keli mėnesiai kūrybinio proceso būnant atskirai ir matantis tik „Zoom“ platformoje, net nežinant ar pavyks galiausiai spektaklį parodyti gyvai. Toks kūrybinis procesas lydėjo keturis kūrėjus: Yana Shliabanska ir Mariya Salo iš Ukrainos bei Donatą Bielkauską ir Petrą Lisauską iš Lietuvos.


Šio spektaklio kūrybine ašimi tapo nemigos idėja. Mintis sujungti skirtingas patirtis turinčius menininkus ir reflektuoti jų išgyvenamą nemigą ir nerimą karo akivaizdoje kilo prodiuserei Godai Giedraitytei ir garso menininkui Donatui Bielkauskui. Bendradarbiaujant su Viktoru Rubanu, šokio kūrėju ir prodiuseriu iš Ukrainos, prie projekto prisijungti buvo pakviestos dvi Ukrainos kūrėjos.


Garsines interpretacijas šia tema ir vedami asmeninių patirčių Yana Shliabanska kūrė Paryžiuje, kur pasitraukė prasidėjus karui Ukrainoje, o Donatas Bielkauskas Klaipėdoje. Jų itin stipri muzika tapo pagrindu choreografiniams dviejų šokėjų sprendimams. Petras Lisauskas repetavo Molėtuose, o Mariya – raketų apšaudomame Lvive. Susitikę Lietuvoje lapkričio pradžioje kartu plėtojo savo solo partijas Klaipėdoje, kurios apsijungė į vientisą 45 minučių trukmės spektaklį.


⎯⎯⎯⎯⎯
Gegužės 2 d. 19 val.
Menų spaustuvė, Juodoji salė; trukmė: 45 min.
Bilietai: https://www.bilietai.lt/.../zuvies-akis-mariya-salo-ir.../
⎯⎯⎯⎯⎯

Idėja: Goda Giedraitytė ir Donatas Bielkauskas
Choreografija ir atlikimas: Mariya Salo (UA) ir Petras Lisauskas

⎯⎯⎯⎯⎯
Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programos dalis. Visa balandžio 27 – gegužės 12 d. festivalio programa: www.newbalticdance.lt

Festivalį rengia „Lietuvos šokio informacijos centras“ ir „Vilniaus festivaliai“. Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija.