Vakaras M arba striksintis laikas (rež. Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka) – apie žmones, prasilenkimus ir mirtį. Šis teatrinis vyksmas mozaikos principu sudėliotas iš Gintaro Grajausko, Enrikos Sriogaitės, Daivos Čepauskaitės ir kt. poetų eilėraščių, gyvos muzikos, bei šokio intarpų.

Eilėraščiai čia virsta asmeninėmis aktorių istorijomis, žvilgsniais į mūsų pačių gyvenimo fragmentus ir pustonius: kasdienišką buitį, švelnią vienatvę, kandumą, trapumą, vaikiškumą, filosofišką kontempliaciją ir humorą, humorą, humorą. Jo tikrai netrūks. Poezijos kalba scenoje leidžia išsakyti mintį labai koncentruotai, išgrynintai, nedaugžodžiaujant. Čia nėra nieko nereikalingo.

Šiuolaikinė poezija, artima kasdieniškai kalbai, susiliedama su aktorių pasakojamomis istorijomis sudaro vientisą kūrinį, kuriame žiūrovui nematyti aiški skirtis tarp istorijų ir eilėraščių. Toks eilių skaitymo būdas pritraukia žiūrovą, kuris poezija paprastai nesidomi ir laužo stereotipinį poetinio vakaro įvaizdį. Programoje daug komizmo, satyros bei asmeniško ryšio su publika.

„Teatro P“ misija – pateikti poeziją taip, kad net ir jos neskaitantys ją pamėgtų, todėl pasirodyme laukiame ne tik poezijos mylėtojų, bet ir nemylėtojų!


* Balys Ivanauskas – aktorius, režisierius, aktyviai dirbantis keliuose Lietuvos teatruose (Stalo teatre, Juozo Miltinio dramos teatre, Kauno miesto kameriniame teatre ir kt.), keli spektakliai nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams“. Kūrėjas užsiima ir pedagogine veikla – veda teatro pamokas vaikams. „Teatro P“ įkūrėjas.

* Artūras Dubaka – aktorius, kompozitorius, dainų autorius ir atlikėjas, pelnęs ne vieną apdovanojimą už savo kūrybą. Be darbo teatre yra ir organizacijos Gydytojai klounai narys. „Teatro P“ įkūrėjas.