SPOT | BARK| Acting for Climate (FI/NO/DE)
Liepos 1 d. 15:00 / 18:00
Liepos 2 d. 15:00
Vieta: Vingio parkas, įėjimas nuo Čiurlionio g. pusės (sekti SPOT festivalio nuorodas)
Trukmė: 75 min.


Tarptautinio gatvės menų festivalio SPOT programoje išvysime įspūdingą, poetišką šiuolaikinio cirko spektaklį medžiuose! Šiuolaikinių scenos menų trupė „Acting for Climate“ festivalio publikai pristatys spektaklį „BARK“, kuris pasakoja apie žmonių tarpusavio ryšį ir santykį su gamta.

Miškas, dirvožemis ir medžiai yra pagrindiniai šio pasirodymo veikėjai, kuriantys spektaklį kartu su atlikėjais, klimato mokslininkais ir mentoriais. „BARK“ nagrinėja klimato kaitos ir socialinių pokyčių galimybės temas. Tvarumas šiame pasirodyme labai svarbus aspektas.

„BARK“ pasirodymas apjungia fizinę grupinės akrobatikos, vertikalaus šokio, fizinio teatro ir šokio išraiškas su šiuolaikiniais garso peizažais ir poetiniu tekstu, atlikėjams judant tarp medžių ir aplink juos. „Būdami gamta, susijungdami ir gyvendami utopijoje, siekiame perteikti juslinę patirtį, galinčią pakeisti požiūrį į mūsų, kaip biosferos dalies, žmogiškąją prigimtį. Kabėjimas ant šakos dvidešimt metrų virš žemės sukuria tiesioginį mūsų priklausomybės nuo gamtos vaizdą“,- pasakoja pasirodymo kūrėjai.

Šio darbo premjera įvyko 2021 m. gegužės 17 d. Danijoje, o 2021 m. vasarą ir rudenį šio pasirodymo atlikėjais vyko į gastroles po Daniją ir Suomiją dviračiais ir dviračiais jie atvyko ir į Lietuvą, tam kad pasirodymą surengtų SPOT festivalyje!


Atlikimas ir kūryba:
Cirko artistai, šokėjai: Heidi Miikki (FI)
Cirko artistė, aktorė: Abigael Winsvold (NO)
Muzikantė, atlikėja: Frøydis Dahlø (NO)
Cirko artistė /rašytoja Emma Langmoen (NO)
Cirko artistai/muzikantai David Eisele (DE) // Stina Kopra (FI)
Bendradarbiaujant su klimato mokslininke Karen O'Brien ir kitais mentoriais (angl. outside-eye).
Prodiusuota kartu su Cirko ir scenos menų erdve „DYNAMO“.
Rėmėjai: Šiaurės šalių kultūros fondas, Norvegijos kultūros fondas, Danijos menų fondas, „SPENN Norvegija“, „TAIKE“ ir „DYNAMO“, bendrai finansuojama per Europos Sąjungos iniciatyvą „Perform Europe“.


Festivalį globoja - Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalio programą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Šveicarų kultūros fondas.
Festivalio edukacijų partneris: Strumi Projects.