Encounters. Vilnius

╳ Režisierės: Katri Naukkarinen, Amanda Palo, Olga Palo
╳ The Feminist Secret Society of Helsinki (Suomija)
╳ Projekto partneris: Tinfo (Suomija)
╳ Bendrakūrėjos ir atlikėjos: Vilma Raubaitė, Austėja Vilkaitytė, Livija Krivickaitė ir Milda Naudžiūnaitė

╳ Trukmė - 1 val. 30 min.
╳ Kalba - lietuvių k.


╳ Apie ╳

„Encounters. Vilnius“ yra dviejų vienas kitam anonimais liekančių žmonių pokalbis. Jiedu vienas kito nepamato ir neišgirsta bei lieka nematomi ir negirdimi žiūrovams, nes scenoje sėdinčios aktorės paskolina jiems savo balsus ir kūnus. Ausinėse girdėdamos balsą, atlikėjos jį atkartoja, bet nieko nevaidina: stengiasi kiek įmanoma autentiškiau perteikti kalbančiojo mintis ir toną.
Kūrėjų iš Suomijos sukurtas metodas dviem žmonėm pasikalbėti gyvai liekant vienas kitam anonimais įdomus jau pats savaime. Tačiau įdomiausias „Encounters“ vis dėlto yra besikalbančiųjų autentiškumas – pokalbio dalyviai leidžiasi į įdomią bendrų klausimų, temų, patirčių paieškos ekspediciją, mėgindami savo ir vienas kito atvirumo bei pasitikėjimo ribas. Taip kūriniu atkreipiamas dėmesys į ryšį tarp žmonių, apmąstomas visuomenėje dominuojančių temų aktualumas, taip pat – buvimo galios pozicijoje, reprezentacijos, anonimiškumo ir empatijos klausimai.
Performanso kūrėjos Katri Naukkarinen, Amanda Palo ir Olga Palo svarsto: ar spektaklyje sukuriama beveidė būklė leidžia bendrauti intymiau? Kaip vienas asmuo gali atstovauti kitam? Kokį galių santykį lemia toks bendravimo būdas, kokios atmosferos gimsta tarp žiūrovų, atlikėjų ir anoniminių pokalbio dalyvių?

Daugiau informacijos:
https://www.sirenos.lt/programa/encounters-vilnius/


╳╳╳╳╳╳

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalį organizuoja VšĮ „Teatro informacijos centras“ ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“.