Spektaklis "Arti/ Близько"


Lapkričio 30 d. 18:30 val., Menų Spaustuvėje, Juodojoje salėje

Trukmė 2 val 40 min | N-16

Dviejų dalių spektaklis (po pirmos dalies 10 minučių pertrauka)

režisierius/scenografas : Artūras Areima
dramaturgė : Kristina Marija Kulinič
prodiuserė : Inga Sanakojevaitė
šviesų dailininkas : Eugenijus Sabaliauskas
šviesų operatorius : Vilius Kasiulis
choreografas : Marius Pinigis
kompozitorius : π
garso operatorius : Andrius Kairys
vaidina : Eglė Špokaitė, Modesta Jakeliūnaitė, Monika Poderytė, Eglė Grigaliūnaitė, Gytis Laskovas, Šarūnas Datenis, Kristina Marija Kulinič

Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba
Projekto partneriai Alytaus miesto teatras, ARTON

2022 m. vasario mėn, prasidėjus karui Ukrainoje, dramaturgei Kristinai Marijai Kulinič bei 7-iems jaunosios kartos aktoriams (aktyviai besigilinantiems į sudėtingą karo situaciją ir remiantiems Ukrainą ar savanoriaujantiems) režisierius Artūras Areima pasiūlė pradėti kolektyvinį kūrybinį procesą ir parašyti pjesę, kuri pristatytų ne tik aktualią, kontraversišką publicistinę ir dokumentinę medžiagą, Ukrainos autorių kūrybą, bet ir esamu laiku patiriamus savo, kaip Lietuvos piliečių, jaunų karo liudininkų, išgyvenimus. Kūrybinė komanda įsitikinusi, jog kūryba, nepaisant to, kad yra bejėgė karo lauke, šiuo metu yra pagrindinis menininko įrankis, išraiškos būdas, būdas susitvarkyti su psichologine sveikata ir kuo adekvačiau reaguoti į vykstančią katastrofą.

Pjesės ir būsimo spektaklio kūrybinė komanda sąmoningai vengia naudoti autentiškus (ne poetinius) ukrainiečių tekstus, kadangi visus kūrėjus vienija įsitikinimas, jog pirmuoju asmeniu etiška kalbėti tik apie asmeninę patirtį - šiandien teatras, deja, nepajėgus įkūnyti ir perteikti žiaurių, esamu momentu vykstančių konkrečių žmonių išgyvenimų.

Spektaklio autoriai siekia priminti, pabrėžti, jog šiuo metu Ukrainą palaikančių žmonių emociniai išgyvenimai panašūs, o tai, kad egzistuoja įvairios reakcijos į vykstančius įvykius - nuo emocinio uždarumo iki perdėto įsitraukimo - yra normalu. Būsimas spektaklis turėtų žiūrovą paskatinti analizuoti asmeninį, autentišką santykį su vykstančiu karu, priimti ir suprasti negatyvius jausmus, tačiau taip pat padėti visus pojūčius išgyventi kolektyviai, bendruomeniškai, pajusti dabartiniame kontekste tokią svarbią vienybę.

//

Poezijos autoriai: Halyna Kruk, Serhij Žadan, Aneta Kamińska, Oksana Lucyšyna, Lesyk Panasiuk, Iryna Šuvalova

Vertėjai: Marius Burokas, Antanas A. Jonynas, Vytas Dekšnys

Kitų tekstų autoriai: Šarūnas Datenis, Kristina Marija Kulinič, Modesta Jakeliūnaitė, Monika Poderytė, Gytis Laskovas, Eglė Grigaliūnaitė, Eglė Špokaitė, Milda Naudžiūnaitė


DĖMESIO. Spektaklio metu naudojami ryškios mirksinčios šviesos efektai.

Spektaklis bus rodomas su anglų kalbos subtitrais.
Daugiau informacijos : www.areimosteatras.lt

//

Lietuvoje gyvenantiems ir nuo karo prieglobstį radusiems ukrainiečiams patekimas į spektaklį nemokamas. Būtina registracija.