Šokio spektaklis „Kur krantas“ – šiuolaikinis žvilgsnis į baltų mitologiją. Šis darbas kontekstualizuoja lietuvių tautosaką šiandieninio žmogaus išgyvenimų fone ir žiūri į santykį tarp dviejų pasaulių: daiktiško, pagrįsto logika, ir dvasinio, kuriamo tikėjimu bei vaizduote.

Spektaklio atspirties taškas – Jūratės ir Kastyčio legenda. Choreografas Lukas Karvelis ir šokėja Dominyka Markevičiūtė siūlo naują jos interpretaciją per Jūratės istoriją. Jie tyrinėja vienatvę išgyvenančio individo transformaciją balansuojant tarp laisvės bei suvaržymo, kūno ribotumo ir vaizduotės takumo.

„Kur krantas“ – tai transformatyvi judesio kelionė iš taško į erdvę be pradžios ir pabaigos, kurioje judesys palaipsniui tampa virtuoziškas ir sudėtingas. Šokėja atsiduria akistatoje su savo pačios kūno ir erdvės diktuojamomis taisyklėmis. Kompleksiški, meditatyvūs ir lyg vanduo takūs judesiai kuria aliuziją į jūros dugne surakintą dievybę, bandančią surasti pusiausvyrą, savo ašį bei išsilaisvinimą.


⎯⎯⎯⎯⎯
Balandžio 28 d. 17 val.
Menų spaustuvė, Juodoji salė; trukmė: 40 min.
Bilietai: http://www.bilietai.lt/.../lukas-karvelis-lietuva-kur.../
⎯⎯⎯⎯⎯

Idėjos ir choregrafijos autorius: Lukas Karvelis
Atlikėja: Dominyka Markevičiūtė


⎯⎯⎯⎯⎯
Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programos dalis. Visa balandžio 27 – gegužės 12 d. festivalio programa: www.newbalticdance.lt

Festivalį rengia „Lietuvos šokio informacijos centras“ ir „Vilniaus festivaliai“. Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija.