Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Šių metų festivalio programoje išvysime net tris skirtingų Belgijos šiuolaikinio cirko trupių pasirodymus, išskirtinį Švedijos cirko artisčių pasirodymą, o tai pat ir lietuvių kūrėjų darbus.

Šių metų festivalio tema gvildensime ryšius su savo kūnu, su mums artimiausiais žmonėmis ir galų gale su mus supančia aplinka ir objektais.


Rugsėjo 7 d. 19:00

UP TO THIS POINT | Taigi cirkas (LT/LV)

Vieta: Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6)

Trukmė: 40 min.

https://bit.ly/HELIUM_2022_Bilietai 


„Up to this Point“ tyrinėja sąryšio taškus tarp trijų cirko menininkų praktikos: visi jų randa savo meninės raiškos priemones sudėtingomis sąlygomis. Kaip jų kūnai keičiasi, ir kaip tai paveikia jų psichologinę būseną? Kaip jų mintys pasiekia jų kūnus?

Šiuolaikinio cirko trupė Taigi cirkas suformuota Vilniuje 2016 metais. Jų pavadinimo esmė – kad cirkas tai kažkas, ko nereikia paaiškinti. Pagrindinis grupės tikslas – atvirai pasakoti istorijas, kylančias iš asmeninių ir kolektyvinių patirčių, cirko disciplinas pasitelkus kaip terpę dalintis ir susijungti.


Kabu įsipainiojęs, įrėmintas, apribotas.
Aš ridenausi ir manimi ridenosi,
buvau išsuktas, įsisukęs ir persuktas,
sužalotas ir pagijęs, sužlugdytas, atgimęs,
pamiršęs kvėpuoti, pametęs širdį
– GYVAS.

 

Visa festivalio programa – www.menuspaustuve.lt

Festivalio partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.