Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Šių metų festivalio programoje išvysime net tris skirtingų Belgijos šiuolaikinio cirko trupių pasirodymus, išskirtinį Švedijos cirko artisčių pasirodymą, o tai pat ir lietuvių kūrėjų darbus.

Šių metų festivalio tema gvildensime ryšius su savo kūnu, su mums artimiausiais žmonėmis ir galų gale su mus supančia aplinka ir objektais.


Rugsėjo 10 d. 20:00 / rugsėjo 11 d. 13:00
BREAST IN PEACE | Mighty Performing Arts Collective (SE)Vieta: Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6)Trukmė: 75 min.
Amžius: 18+
https://bit.ly/HELIUM_2022_Bilietai


„Mighty Performing Arts Collective“ – vykdoma veikla yra paremta feministiniu požiūriu. Kurdamos Švedijos šiuolaikinio cirko atlikėjos kaip pagrindinį darbo ir scenos meno metodą pasitelkia klounadą, kuri apima ir kitas kūrybines formas – cirką, teatrą, šokį bei performatyvųjį meną. Šių kūrėjų tikslas – stiprinti ir vystyti suvokimą apie klounadą ir moteris scenos mene.

BREAST IN PEACE – kas parodys spenelius paplūdimyje? Socialiniuose tinkluose? Arba scenos prožektorių šviesoje? Krūtys yra per didelės, per mažos, per daug nukarusios, per daug seksualios, per sunkios, per plokščios, per daug raumeningos. Ar jūs čia žindote?! Krūtys yra paslėptos, išnykusios ir apraudamos. Krūtys yra tikra aukso kasykla keturioms klounėms su pankišku požiūriu į šiuolaikinį cirką!

Trupė žaidžia su krūtų sąvoka, siekdama nustebinti, pašalinti gėdą, sužadinti juoką ir išplėsti požiūrį apie krūtis tiek viešoje, tiek asmeninėje, intymioje erdvėje. Pasitelkdamos klounadą, šokį ir šiuolaikinį cirką, merginos scenoje kuria humoro ir pažeidžiamumo, susižavėjimo ir pasipriešinimo, išdaigų ir apmąstymų kupiną erdvę.


Visa festivalio programa – www.menuspaustuve.lt

Dalis festivalio pasirodymų skirti Vilnius700 programai.
Festivalio partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.