Duete DARKMATTER, menininkė Cherish Menzo, jos scenos partneris Camilo Mejía Cortés ir dešimties žmonių choro („Distorted Rap Choir“) komanda ieško būdų, kaip išvaduoti savo kūnus ir kasdienybę, kurioje jie juda, nuo išankstinių nuostatų pinklių.

Pavadinimas DARKMATTER kilęs iš astronominio reiškinio – tamsiosios materijos – ir nurodo į atlikėjų kūnų odos spalvą. Nesuvokiama tamsioji medžiaga skatina smalsumą. Ji beveik nematoma, kaip tam tikrose visuomenės grupėse nematomas tamsusis kūnas.

DARKMATTER nori atsikratyti šališko žvilgsnio į savo ir kito kūną – taip pat ir istorijas, kurias jam priskiriame. Cherish Menzo meta į kovą savo kūną, o tai pradeda sudėtingą pokalbį, į kurį ji nori ir įsitraukti, ir jį peržengti, kalbėdama apie dvilypumą, kuris maitina DARKMATTER.

„Šiame naujame projekte noriu dar labiau pakreipti ir atsieti savo asmeninį požiūrį į istorijas, susijusias su tamsiu kūnu ir juodumu. Ar yra vietos svajoti, permąstyti ir perpiešti šį kūną? Ar šis procesas gali būti atsietas nuo istorinių ir esamų mąstymo būdų, ar tai derlingos sėklos, kurias turėčiau pasiimti su savimi į savo darbo procesą? Galiausiai, kaip man atverti šį tyrimą ir paversti jį kolektyviniu pasakojimu?“, – Cherish Menzo.

⎯⎯⎯⎯⎯
Gegužės 10-11 d. 21 val.,Menų spaustuvė, Juodoji salė
Trukmė: 85 min.
Bilietai: bit.ly/DARKmatter
⎯⎯⎯⎯⎯

Koncepcija ir choreografija: Cherish Menzo
Koncepcija ir pasirodymas: Camilo Mejía Cortés ir Cherish Menzo

Cherish Menzo (g. 1988, Nyderlanduose) – Amsterdame ir Briuselyje gyvenanti scenos menininkė ir choreografė. Savo kūryboje ji domisi kūno transformacija scenoje ir įvairių fizinių įvaizdžių „įkūnijimu“. Iš pirmo žvilgsnio vaizdiniai atrodo atpažįstami, tačiau išryškindama jų sudėtingumą ir prieštaringumą, Cherish kvestionuoja tariamą normą ir kuria visatas, kuriose pagrindinę vietą užima juodas kūnas. Ji laviruoja tarp XX a. 10-ojo dešimtmečio ir XXI a. 1-ojo hiphopo nostalgijos, industrinio hiphopo, repo tekstų, mokslinės fantastikos, mangos ir spekuliatyvios ateities. Naudodama šiuos elementus kaip įrankius, ji suteikia formą ir materializuoja – keistoms, paslaptingoms formoms ir tikrovei.

⎯⎯⎯⎯⎯
Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programos dalis. Visa balandžio 27 – gegužės 12 d. festivalio programa: www.newbalticdance.lt

Festivalį rengia „Lietuvos šokio informacijos centras“ ir „Vilniaus festivaliai“. Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija.