Iš tariamos ramybės kyla revoliucija, iš žvėries – švelnus prisilietimas. Šios figūros – tai paprasčiausiai egzistuoti nesugebantys, užgrūdinti emociniai kiborgai. Jų prisilietimai jautrūs, uoslė aiški, regėjimas – akylas. Mes visi verkiame ir bijome, visi trokštame, mylime ir bandome pritapti, saugomi izoliuojančių šarvų, bet galiausiai liekame įkalinti mus apibrėžiančioje dėžėje. Kiek jautrus galiu būti šiandien? Koks yra intymumo mastas? Ką ketinu parodyti, jei beveik nepažįstu savęs?

„BISONTE“ – tai isterijos ir melancholijos žiedas, kuriame gyvenimas yra valsas, šokis priklauso visiems, šokdami tango, turime pilnai įsitraukti.

Atkaklus pulsas diktuoja tempą melodijoms, aidinčioms iš po to, kas slypi mumyse. Lytis išnyksta, užleisdama vietą šiurkščiam, pažeidžiamam ir gražiam gyvenimui.

„Žinau, kad įsivelsiu į stereotipines idėjas apie vyriškumą ir moteriškumą, apie tapatybę ir apie antropologines sąvokas, kurios gali būti šiek tiek klampios ir kuriomis nenoriu daryti jokio manifesto. Su „Bisonte“ į sceną atnešu idėjinį branduolį apie dorybingą ir dominuojantį šokį, leidžiantį kalbėti apie žmogaus intymumą ir nuoširdumą. Siekiu gražaus paprastumo ir naudoju bei tobulinu negražius artefaktus“ – M. S. Ferreira.

⎯⎯
Trukmė: 50 min.
Datos: gegužės 9–10 d. 19:00–19:50 val.
Vieta: Menų spaustuvė, Vilnius
Bilietai: bit.ly/bilietai-NBD
Plačiau apie pasirodymą: bit.ly/-BISONTE
⎯⎯

Marco da Silva Ferreira (1986 m., Santa Maria de Feira) – šokėjas, choreografas ir „Pensamento Avulso“ meno vadovas. Marco pradėjo praktikuoti judesį nuo plaukimo ir kineziterapijos studijų. Nors profesinėje veikloje šio diplomo jis niekada nenaudojo, jis padėjo jam apsispręsti sutelkti dėmesį į kūno praktiką scenos menuose. Kelias į profesionalaus choreografo karjerą prasidėjo savamoksliškai, per afroamerikietiškų šokių stilių įtaką, sklindančią miesto kontekste.

Marco kaip choreografo kūryba susijusi su miesto kontekste egzistuojančiu šokiu, nuolat tyrinėjama šokio reikšme, atsirandančia šiais laikais ir besiremiančia abstrakčiu ekspresionizmu ir autobiografiškumu. 2018–2019 m. M. da Silva Ferreira buvo nuolatiniu menininku Porto miesto teatre, o 2019, 2020 ir 2021 m. tapo nuolatiniu menininku Centre Chorégraphique National de Caen Normandijoje.

⎯⎯
Meninė režisūra ir choreografija: Marco da Silva Ferreira
Atlikėjai: Anaísa Lopes, Duarte Valadares, Eríc Santos, João Reis Moreira, Leo ir Marco da Silva Ferreira
Meno vadovo padėjėjas: Pietro Romani
Techninė režisūra ir šviesos dizainas: Wilma Moutinho
Muzikos režisūra: Marco da Silva Ferreira / Originali muzika ir garso dizainas: Rui Lima ir Sérgio Martins
Scenografas: Fernando Ribeiro / Kostiumai: João Rôla
Garso technikas: João Monteiro
Produkcijos režisūra: Mafalda Bastos
Vykdomieji prodiuseriai: Mafalda Bastos, Joana Costa Santos
Produkcija: Pensamento Avulso – Associação de Artes Performativas / Koprodukcija: Teatro Municipal do Porto (PT); São Luiz Teatro Municipal (PT); Théâtre de la Ville (FR); Charleroi Danse (BE)


⎯⎯
Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programos dalis. Visa balandžio 26 – gegužės 14 d. festivalio programa: www.newbalticdance.lt