„Tie, kas neatsimena praeities klaidų, yra pasmerkti jas pakartoti.“ (George Santayana)
“Lietaus žemė” – biografinės improvizacijos, rate sėdinčių aktorių balsais ir kūnais prabylančios apie didžiausią įspaudą Lietuvos istorijoje palikusius XX amžiaus pirmosios pusės įvykius. Tarpukariu bei pokariu gyvenusių žmonių tarpusavyje susijusios istorijos, išgyventos pačių spektaklių kūrėjų senelių, giminių ar visai nepažįstamų žmonių, atskleidžia negailestingoje politinėje situacijoje atsidūrusių paprastų Lietuvos gyventojų sudėtingus pasirinkimus ir kasdienę kovą dėl išlikimo žmogumi. “Lietaus žemė” nesileidžia į kaltinimus ar politizuotą polemiką – spektaklyje prie Lietuvos praeities prisiliečiama per fragmentiškas gyvenimo istorijų nuotrupas, įaudžiamas į švelnią, nerėksmingu patriotizmu ir subtilumu išsiskiriančią spektaklio visumą.
Scenoje veikiančių aktorių atkuriamos bei interpretuojamos kadaise gyvenusių realių žmonių istorijos gimsta iš mažų detalių, garsų, žvilgsnių ar net autentiškų objektų, leidžiančių žiūrovui pasijusti dar arčiau gyvos ir kvėpuojančios praeities. Žmogiški džiaugsmai ir sunkumai, laimingos ir nelaimingos meilės istorijos, tarpusavio ryšiai ir išgyvenimai – kiekvieno žmogaus ir tautos būties elementai, neištrinami net didžiausių represijų ir politinių pokyčių akivaizdoje – “Lietaus žemėje” susilieja į jautrią ir asmenišką nevadovėlinės istorijos pamoką.
Premjera - 2011 11 30
Spektaklio rėmėjas LR kultūros ministerija.
2012 m. festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris’12“ spektaklis „Lietaus žemė“ žiūrovų išrinktas geriausiu spektakliu mažojoje scenoje.
2012 m. spektaklis nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui už geriausią nacionalinę dramaturgiją.