Spektaklis bus tarsi pavojaus šauksmas. Šauksmas, kuris dažnai suvokiamas kaip pykčio ar isterijos raiškos priemonė, šiame kūrinyje laikomas akimirksniu ir geriausiai girdima neatidėliotinos asmeninės raiškos priemone politinėje ir viešojoje erdvėje.

Spektaklio metu vykstanti stipri fizinė ir garsinė kelionė leidžia žiūrovams patirti grožį, harmoniją ir simetriją, kartu jai vėl atveriant ir šį gyvybiškai svarbų impulsą – šaukti. Atlikėja Sati Veyrunes pereina iš vienos būsenos į kitą, pakeliui trindama ir išsklaidydama ribas tarp lyčių, kartais kaip motina, jaunuolis, moteris ar būtybė...

Šokėjas ir choreografas Benjamin Kahn šokį ir choreografiją laiko galingais politiniais įrankiais, ir ypač domisi tuo, kaip konstruojame ir dekonstruojame požiūrį į individualų ir kolektyvinį kūną:

„Choreografija čia laikoma galingu politiniu įrankiu, leidžiančiu man kvestionuoti tai, kas intymu ir svarbu kaip bendra patirtis. Nesvarbu, ar šauksmas kupinas pykčio, malonumo, skausmo, ar tylos, jis yra galingas ir giliai intymus veiksmas. Jis išprovokuoja momentinę empatiją ir pažadina tai, kas mus visus jungia ir suprantama instinktyviai.“ – Benjamin Kahn.


⎯⎯⎯⎯⎯
Gegužės 4 d. 21 val. ir gegužės 5 d. 19 val.
Menų spaustuvė, Juodoji salė; trukmė: 40 min.
Bilietai: http://www.bilietai.lt/.../benjamin-kahn-belgija.../
⎯⎯⎯⎯⎯


Idėja ir choreografija: Benjamin Kahn
Kūryba, atlikėja: Sati Veyrunes

⎯ Benjamin Kahn – šokėjas ir choreografas. Jis studijavo dramaturgiją ir teatrą Eks en Provanso universitete ir Reno konservatorijoje, baigė ESAC (École Supérieure des Arts du Cirque) Belgijoje. Po studijų bendradarbiavo su tokiais choreografais kaip Philippe Saire, Benjamin Vandewalles, Nicole Beutler, Ben Riepe, Frédéric Flamand, Maud Le Pladec, Eglė Budvytytė ir Alessandro Sciaronni.

⎯ Sati Veyrunes (solistė) 2019 m. baigė Zalcburgo eksperimentinę šokio akademiją (SEAD). Ji dirbo su „NeedCompany“, Janu Lauwersu Zalcburgo festivalyje, su islandų choreografe Erna Ómarsdóttir prie jos monospektaklio „IBM 1401, A user‘s manual“, bei Oona Doherty – atnaujinant pastarosios monospektaklį „Hope Hunt“ 2021 m.

Įvairiose bendradarbiavimo iniciatyvose, Sati domina gilus ryšys, kuris sieja priešingų fizinių būsenų pokyčius tame pačiame kūne, taip pat balsas ir vidinės jėgos, maitinančios menininko pasirodymą.


⎯⎯⎯⎯⎯
Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programos dalis. Visa balandžio 27 – gegužės 12 d. festivalio programa: www.newbalticdance.lt

Festivalį rengia „Lietuvos šokio informacijos centras“ ir „Vilniaus festivaliai“. Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija.