Tarpdisciplininė, choreografinė Danielio Mariblancos iniciatyva, įkvėpta 71 asmeninės istorijos, kuriomis pasidalino Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje ir Ispanijoje gyvenantys translyčiai ir lyties neatitinkantys asmenys.

Šokio spektaklis trunka 71 minutę, įkūnydamas po vieną šį kūrinį įkvėpusios patirties minutę. Kūrinys paremtas kūnu, jo savybėmis ir tekstūromis. Jokių trukdžių ar dekoracijų: tik kūnas ir jo fiziškumas. Nuogas žmogaus kūnas – tai emociškai įkrauta erdvė, kurioje telpa pažeidžiamumas, stiprybė, gėda, malonumas, intymumas ir įgalinimas.

Šiuo spektakliu siekiama pažadinti smalsumą, suteikti žinių apie transseksualų bendruomenę ir per meno kūrinį kalbėti apie jo žmogiškąjį lygmenį. Įvairiomis spektaklyje vaizduojamomis būsenomis siekiama atskleisti naujas aliuzijas ir būdus vertinti grožį ir troškimą.

71BODIES yra translytė, įtrauki šokio ir performanso trupė, įsikūrusi Bergene, Norvegijoje. 2016 m. Danielio Mariblancos įkurtos trupės intencija – dirbti su marginalizuotomis bendruomenėmis, ypač tokiomis, kurių diskusijų centre atsiduria kūnas.

⎯⎯
„BLACK (LITTLE) BOXES“ instaliacija

„Black (Little) Boxes“ instaliacijos skirtos ištrinti atstumą ir kurti artumo emociją tarp veikėjo ir žiūrovo. Kalbantis su pagrindiniais veikėjais buvo siekiama suprasti, kaip jie mato lyčių perspektyvą, jos panašumus ir su ja susijusią nelygybę. Pokalbiuose atsiskleidžia ryškūs ir gilūs vaizdiniai, betarpiškai įtraukiantys spektaklio lankytojus. Žiūrovai kviečiami užsidėti ausines ir tapti vieno iš 12 veikėjų pasakojimo ir (arba) gyvenimo akimirkos dalyviais.

71BODIES 1DANCE – tai evoliucionuojantis ir augantis gyvas projektas, papildytas natūralios proceso eigos vaizdais.


⎯⎯
N-14
Trukmė: 71 min.
Datos: balandžio 29–30 d. 19:00–20:15 val.
Vieta: Menų spaustuvė, Vilnius
Bilietai: bit.ly/bilietai-NBD
Plačiau apie pasirodymą: bit.ly/71BODIES

⎯⎯
Koncepcija, choreografija, atlikimas: Daniel Mariblanca
Fotografijos menininkas: Mar C Llop
Režisierė: Ursula Kaufmann
Muzikos kompozicija / technikas: Gunnar Innvær / Muzikos kompozicija: Miriam Casal, Florian Doerrhoefer
Meninė pagalba / choreografinė dramaturgija: Amanda Billberg
Šviesų dizaineris / gastrolių technikas: Jon Eirik Sira, Thomas Bruvik
Finansinė prodiuserė: Camilla Svingen
Trupės ir gastrolių vadovas: Davone Sirmans, Ursula Kaufmann
Prodiuseriai: 71BODIES
Finansavimas: Norvegijos menų taryba, Garso ir vaizdo fondas, Bergeno savivaldybė, Scenos menininkų fondas, Vestlando apskrities taryba, Šiaurės šalių kultūros fondas, Norvegijos meno užsienyje fondas NAA.

⎯⎯
Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programos dalis. Visa balandžio 26 – gegužės 14 d. festivalio programa: www.newbalticdance.lt