Interaktyvus poezijos spektaklis - žygis „Brūzgynų eilės“, vaikams nuo 5 iki 12 metų
Spektaklyje-žygyje „Brūzgynų eilės“ atgis „pop-up“ erdvinės knygos – akordioninės, karuselinės, tunelinės, skulptūrinės ir kitos. Skirtingų technikų (meninių sprendimų) ir dydžių erdvinės knygos spektaklyje taps „teatro scenomis“, kuriose atgis Lietuvių poetų eilėraščių veiksmas ir jų herojai. Puslapis po puslapio netikėtai pasirodys („iššoks“) dailininkų sukurtos eilių interpretacijos, kurias įgarsins Lietuvos aktoriai. Dalis erdvinių, skulptūrinių knygų išsirikiuos į nedidelę parodą miško takeliuose ir upės vingiuose, kurią žiūrovai galės patirti spektaklio-žygio metu, o kita dalis įsilies į kraštovaizdį, netikėtai prieš žiūrovų akis „iššokdamos“ iš žolės lopinėlio, medžio drevės ar lyg tiltelis nusileisdamos virš upės. Šiame išmonės ir vaizduotės kupiname spektaklyje-žygyje pasitelksime ir kitas vaizduotę skatinančias teatrines priemones – pavyzdžiui, atėjus užkandžio metui, obuolius išauginsime ant eglių ar beržo šakų, kuriuos spektaklio žiūrovai galės krimsti klausantis gražiausių Lietuvių poetų eilių vaikams. Kiekviena kinetinė erdvinė knyga – spektaklio veiksmo scena – bus susieta su Lietuvių poetų eilėmis (D. Čepauskaitės, D. Kajoko, A. A. Jonyno, S. Gedos, D. Gintalo, V. Bako ir kt.), atskleidžiančiomis nekasdienišką, išmonės ir vaizduotės pilną gamtos pasaulį: nesibaigiantį viską užtvindantį lietų, prie upės tūnantį mėlyną rūką, skruzdėlynus, pakutenančius širdį, ir poeziją, slypinčią netikėtose, nepastebimose gamtos detalėse.
Interaktyvus, muzikinis, judesio spektaklis 13-16 m. paaugliams ,,Nebe tabu"
Spektaklis apie jaunų žmonių tarpe atvirai nekalbamas temas, kurių išsiaiškinimas būtų pirmasis šio kūrybinio proceso etapų. Temų atskleidimui būtų pasitelktos „Story telling“, dainavimo bei fizinio teatro formos. Aktoriai savo raiškoje vienas istorijas pasakotų verbaliai, kitas perteiktų šokdami, dar kitas – dainuodami. Siekiant susirinkti medžiagą būsimai pjesei, rezidencijos metu planuojama suorganizuoti keletą dienų trunkančias kūrybines dirbtuves tikslinei auditorijai, rengiant improvizacijos, judesio teatro bei kūrybinio rašymo dirbtuves. Kūrėjai teigia, kad patys būdami ir meno pedagogai ir menininkai jaučia prasmę, savo meninę raišką įveiklinti būtent edukaciniais tikslais ir taip prisidėti prie edukacijos kultūra veiklų.
Šios rezidencijos siekis išsiaiškinti ne vien temas, bet ir atrasti jaunojo žiūrovo įtraukimo į veiksmą galimybes, kad jie galėtų jaustis ne tik pasyviais meno vartotojais, bet ir aktyviais jo kūrėjais. Šis susitikimas kūrėjams būtų labai svarbus, siekiant išvengti savo asmeninio požiūrio, kuris nebūtinai sutampa su realybe, galvojant apie jaunų žmonių problemas, aktualias temas, siekių, tikslų ar jų neturėjimo atskleidime. Šis auditorijos tyrimas rezidencijos metu padėtų priartėti prie tikslinės auditorijos ir sukurti tokį meną, kuris jiems būtų aktualus. Tikimasi, kad tokia teatro forma, kuomet kalbama aktualiomis temomis, mokiniams artimoje aplinkoje, padės įsiklausyti, išgirsti ir gal net atsakyti į rūpimus, maištingame brandos laikotarpyje kylančius klausimus.