2022

Maria Koreneve & Sandro Garibashvili

Bendradarbiaujant su Low Air Urban Dance Theatre, Menų spaustuvėje vykso pirma Ukrainos menininkų rezidencija. Fizinio teatro atstovai Sandro ir Maria pasakoja apie savo projektą:
„Jūs nežinote, kas yra karas, kol jis nenutinka Jums patiems. 5 valandos ryto ir boom – tu esi ten. Ir kad ir ką bandytumėte apie tai pasakyti, jis skiriasi nuo to, ką ištikrųjų jaučia visas kūnas... 
Mes kuriame spektaklį apie somatinį atsaką į karą Ukrainoje. 
Ką aš jaučiu, kai skrieja bombos ir visas miestas yra bombarduojamas? Kaip aš galiu suprasti savo gyvenimo vertę, kai tenka evakuotis? Kaip nuspręsti pasilikti ar išvykti? Ką iš viso reiškia būti gyvam, kai esi taip arti mirties? Keldami šiuo klausimus, mes stengsimės atidžiau pažvelgti į karo poveikį mūsų kūnui ir mūsų psichikai. Mes kursime šokį iš pačios karo traumos. Šio spektaklio tyrimo metodas yra fizinis teatras.“ 


Anatole Coety

Anatole Couety, kuris dvi savaitės dirbo prie savo naujausio darbo, kvietė į darbo eskizo peržiūrą bei vedė kiniško stulpo dirbtuves šiuolaikiniu cirku besidomintiems žmonėms. 

Darbinis šio projekto pavadinimas yra „Stalactite“, tai apie būtybę gyvenančią toli nuo žemės ir jos gyventojų, įsikurusią ant savo stalaktito. Tai vienos scenos pasirodymas tarsi alegorija apie žmoniją, besistengiančią atgauti savo ryšį su žeme, tai tarsi mano akrobatinis eilėraštis, nekeliant kojos ant žemės.


Lisa Lou 

Apie Lisa Lou kuriamą solo darbą:

„Ar katė, besivaikydama savo uodegą, žino, kad tai yra jos pačios kūno dalis?
Ar ji gali pasirinkti tarp kvailumo ir išminties, kaip jai tą akimirką yra labiau priimtina?
Ar žaidžiant su savo uodega įsijungia toks pat instinktas kaip ir vaikantis pelę?

„L'ombre de Kruskelusk“ šiame metaforiniame paradokse žaidžia per veikėją, kuri yra savo pačios pasaulyje, tačiau ne visiškai viena savo vienatvėje. Suvokdama, kad jos kūnas yra jos pačios, ji šoka ir kovoja su juo, o kartais padeda jam išvynioti pačios susikurtus mazgus. Regėdama savo kūną kaip katė regi savo uodegą, menininkė pasakoja istoriją apie erdvę tarp sąmonės ir instinkto, nerimo ir racionalumo, žaidimo ir išgyvenimo.“


Andrea Rodríguez de Liébana & Sergio González

"Darbo pavadinimas - „Masha". Masha yra kastruota katė, ji gyvena 80 m2 bute Barselonoje. Jos kasdienė veikla susideda iš miegojimo, valgymo ir „oro gadinimo". Nepaisant jos izoliavimo, ji yra privilegijuota, europietiška ir gali eiti net pas veterinarą. Naujose erdvėse ji sunkiai pripranta, tarsi veiktų jo gyvuliškas instinktas, kuris laikytų ją budrią ir beveik paranojišką. Masha mus įkvepia, o jos būklė kalba apie mūsų pačių būkles.

Taigi šiam darbui, mes sukūrėme du avatarus, nusprendėme, kad jie neturi emocijų, uždėjome juos ant lygaus, blizgaus, slidaus paviršiaus ir apribojome juos erdvėje: iki 8 metrų ilgio ir 1 metro pločio. Mes verčiame šiuos personažus evoliucionuoti kelionėje iš „sintetinės" į empatišką ir rūpestingą žmoniją. Šioje 8x1 metro erdvėje mes tepame kūno aliejų ant viso linoleumo grindų paviršiaus, veikiame kažką tokio paprasto, nuobodaus, bet kartu ir malonaus. Pasirodyme judesiai paprasti ir funkcionalūs, o scenoje - mes esame moteris ir vyras, naudojame rankų discipliną cirke, tačiau naudodami ją siekiame nesukurti galios pozicijų tarp kūnų, o visi atliekami veiksmai suvokiami per bendradarbiavimą, juose nėra vienos dominuojančios figūros. Mes suprojektavome tokią unikąlią struktūrą, kad kūno aliejus būtų vežamas per linoleumą su lašeline sistema, lašai keliauja palei pintą meškerę, kol jie patenka ant linoleumo. Tokiu būdu sukūrėme įtraukiančią vizualinę-garsą-aromatinę instaliaciją."


TAAT 

TAAT tai meno kolektyvas kuriantis ekologines instaliacijas. Kūrybinė komanda užsiima tarpdisciplinine praktika, kuri aprėpia tieks meninius tyrimus, socialines praktikas bei mokymosi procesą bendradarbiaujant. TAAT šiuo metu kuria „Encounter portals“ seriją tarptautiniu mastu, tai biologinė architektūra, prisidedanti prie mūsų regeneracinio sambūvio.

HALL09 yra dalis ilgalaikio projekto HALL33, kuris generuoja patirtį, kuri kvestionuoja ar kuria naujus sambūvio būdus mūsų planetoje. TAAT regeneracinio projektavimo metodu siekiama atkurti holistinį nežmogiškų subjektų suvokimą. Šis požiūris padeda mums formuoti ateitį pripažįstant ir didinant biologinę įvairovę, kultūrų įvairovę ir neurodiversiją. TAAT kuria įkūnytą patirtį tiek dizaineriams, tiek studentams, tiek plačiajai visuomenei.