2021

bu(i)tis 

Scenografės Barboros Skaburskės, operos atlikėjos – Eglės Radavičiūtės, kompozitorės Ievos Parnarauskaitės bei performansų atlikėjų - Julie Marie Mønsted ir Anna Borzak rezidencija planuota dar 2020 metais, bet dėl pandeminių aplinkybių vis atidėta. Visus metus menininkės kūrė bendraudamos nuotoliniu būdu ir šią savaitę, Vilniuje jos pirmą kartą pasimatė gyvai.

Rezidencijos metu menininkės kuria tarpdisciplininį meno projektą – performansą – „bu(i)tis“, kuriame persipina skirtingų tautybių moterų patirtys, žodžiai, jų kūnus siejanti kasdienybė. Tai tyrimas apie moters, kaip kūrėjos vaidmens suvokimą. Būtent šioje „Footprints in Motion“ rezidencijoje visos menininkės tampa projekto režisierėmis ir visos taps jo atlikėjomis, kiekviena jų į pasirodymą įneša vis kitokias kūrybines idėjas ir jas apjungia skirtingomis meno sritimis.


Pretend it’s a circus show by Emile Pineault

"Pretend it's a circus" - tai tarpdisciplinins Emile solo projektas, tiriantis prisilietimo potencialą už fizinio kontakto ribų. Čia kūnas, balsas, vaizdai, judesiai ir žodžiai naudojami kaip tekstūros ir efektai. Žiūrovas nuolat vadovaujasi judėjimu "į ir iš". Viduje ir išorėje jų kūno, jų vaizduotės ar pasirodymo.

“I want to touch you without using my hands”. Something bright, then holes, Maggie Nelson.


Feldmessung

Trys menininkės: atlikėja bei architektė Claire Terrien, muzikantė Caroline Tallone, šviesos dailininkė ir kostiumų dizainerė Lena Gätjens.

Menininkių kuriamas spektaklis "Feldmessung" skirtas jaunai auditorijai, jame žaismingai abejojama matavimo procesais, išryškinami galimi netikslumai bei nesekmės. Siekiant apibrėžti erdvines ribas ir ištirti tam tikrus fundamentaliosios fizikos dėsnius, trys atlikėjos žaidžia su savo kūnais ir darbo įrankiais. Per akrobatinius judesius, virvių įtampą, eksperimentus su šviesomis ir objektų manipuliacijas kuriama kita matavimo metodika, o auditorija kviečiama į pasaulį, kuriame susipina mokslas ir poezija.