Fheel Concepts
Menų spaustuvės tarptautiniai rezidentai Fheel Concepts kviečia tapti šiuolaikinio cirko ir VR (virtualios realybės) projekto dalimi! "Ordinary Circus Girl" - galutinis projekto rezultatas, kur virtualios relybės įrangos pagalba, žiūrovas taps vienu iš cirko atlikėjų trumpame filme. Kad įgyvendintų VR vizijas, komandai reikia žiūrovų pagalbos - stebėti akrobatų etiudus iš įvairiausių skirtingų kampų: iš žiūrovinės, prisėdus ant žemės ar net iš viršaus, aukščiau už patį akrobatą.
Davide D'Antonio ir Carlo Massari
5 minutės – tiek laiko Izraelio valdžia duoda civilių evakuacijai, prieš bombarduojant jų namus. Tai – civilizuotas poelgis, įkvėptas NATO "Roof-knocking" direktyvos. Taip gerinamos Palestinos-Izraelio konflikto sąlygos, tačiau praeities naikinimas netikėtu bombardavimu be abejonės lieka šokiruojančiu ir brutaliu veiksmu. Ką reiškia viską prarasti per 5 minutes? Būti atplėštu nuo visko, ką myli, per tokį trumpą laiką? Galbūt net nesuprantant kodėl? Šis projektas nesiekia tapti politiniu viską griaunančio karo priežasčių tyrimu, tačiau nori nupasakoti paprastų žmonių perspektyvas. Ką TU darytum per tas 5 minutes prieš bomboms sunaikinant tavo namus? Bėgtum ar pasiliktum? Ką pasiimtumsu savim? Kokios mintys suktųsi tavo galvoje? Tarptautiniai rezidentai iš Italijos Davide D'antonio ir Carlo Massari paklausė lietuvių menininkų, kviesdami juos rezidencijos metu kurti savo 5 minučių istorijas ir pasakoti jas pasirinkta scenos meno kalba.
NONcompany
Daugiadisciplinių scenos menų atstovus iš Bergeno “NONcompany“ tam tikra prasme galėtume vadinti Menų spaustuvės senbuviais. Tarptautinių rezidencijų programoje Print Art On Stage jie dalyvauja ne pirmą, ne antrą, o jau trečią kartą. “NONcompany” Menų spaustuvės kišeninėje salėje sėdi kaip namuose ir visą savaitę dirba prie naujo projekto, įtrauksiančio tekstą, garso ir video meną, kalbančio galios temomis. “Visą savaitę dirbome su tekstais, analizavome politikų - galios pozicijoje esančių žmonių kalbas ir patys bandėme jas atkartoti. Abstrakčia forma taps mūsų kuriamo pasirodymo dalimi” – apie veiklą rezidencijoje kalba “NONcompany” meno vadovė Lise Risom Olsen.
Justina Kaminskaitė, Joanna Woiciechowic, Natalia Kotlyarova
Aktorė Justina Kaminskaitė su tarptuatine komanda: Joanna Woiciechowic (architektė ir scenografė (Danija) ir Natalia Kotlyarova (bendraautorė ir atlikėja (Rusija) Menų spaustuvėje dirbs su projektu "Baltic Spice". Tai - patyrinimis performansas kalbantis apie laukinius maisto ingrediantus ir jų pritaikymą šiuolaikinėje virtuvėje. Projektą sudaro tiriamoji ekspedicija į mišką ir performansas, kurio metu žiūrovai užrištomis akimis žengia dilgėlių taku, pajaučia asiūklius, kitus vietinio miško augalus, ragauja įprastus patiekalus, pagamintus su laukinėje gamtoje randamais augalais. Du pirmieji “Baltic Spice” bandymai jau įvyko Stokholme ir Helsinyje, kur dalyviai ragavo dilgėlių pesto, o jau po savaitės viskas persikels į Menų spaustuvę.
Judita Vivas and Viccy Riley
Judita Vivas - aktorė, fizinio teatro menininkė, kūrėja ir dėstytoja, teatro mokslų daktarė, kuri dvyliką metų mokėsi ir dirbo užsienyjeu su įvairių šalių fizinio ir šiuolaikinio teatro specialistais. Į Menų spaustuvę rezidencijai ji atvyksta iš Anglijos su kūriniu "Herring Girls", kurį kuria su atlikėja, somatinio šokio specialiste Vicci Riley (Didžioji Britanija).
Spektaklis paremtas silkių merginų ( angl. herring girls) fenomenu Anglijoje ir Škotijoje. Šios merginos ir moterys vienos, be vyriškos palydos, keliaudavo paskui žvejų laivus, uostuose išdarinėjo ir sūdė silkę. Ilgas, sunkus ir varginantis darbas buvo atlygintas tam laikmečiui (19 a. pab. – 20 a. pr.) moterims nebūdinga laisve- keliauti, apsigyventi su kitom merginom, užsidirbti pinigų ir savotiška nepriklausomybe. Anot Juditos, ją domina šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančios temos, ypač moteriškumas ir daugialypis jo suvokimas. Spektaklyje tai ji su komanda tai nagrinės per keleto moterų tarpusavio santykių prizmę, kuri gali būti labai įvairi – draugiška, seksuali, motiniška, pasyvi, agresyvi, ir pan., silkių merginų įkvėptas estetines ir poetines formas ( sunkaus fizinio darbo plastika, su žvejyba ir jūra susijusios asociacijos bei vizualinė/garsinė medžiaga), santykio tarp moters ir vandens/žuvies/žuvėdros/druskos simboliką.
Vivian Friedrich & Joan Lavandeira
Vivian Friedrich kviečia Lietuvos šiuolaikinio cirko ir kitų šiuolaikinių scenos menų atstovus į pokalbį tema "Kas yra šiuolaikinio cirko dramaturgija?"
Vivian Friedrich and Joan Lavandeira
"I Love My Car" - tai kritinis žvilgsnis į postmodernistinę visuomenę, kuriamas šiuolaikinio cirko autorės Vivian Friedrich ir tarpdisciplininio menininko Joan Lavandeira. Šis kūrinys naikina ribą tarp simuliacijos ir realybės, savyje supindamas šiuolaikinį cirką, šokį ir vizualiuosius menus bei pristatydamas naujus scenografijos ir dramaturgijos naudojimo metodus. "I Love My Car" sukūrimas buvo įkvėptas filosofinių teorijų apie objekto reikšmę, pažangių technologijų sukurtos hiperrealybės ir klausimų apie komercializuotą mūsų įvaizdį.
Annabelle Dvir
Izraelio choreografės Annabelle Dvir ir šokėjos Talya Shalom duetas, šiuo metu reziduojantis Menų spaustuvėje, kviečia į savo darbo eskizo pristatymą. Work of Flesh - Soundtrack for Five Slammed Bodies nagrinėja kūno ir balso santykį, balso elgseną ir virsmą kūno kritimo metu. Tai - kūno garso takelis, sudarytas transformuojant įvairių tipų balso išraiškas.