Teatro dirbtuvės: kūrybiškumas

Teatro dirbtuvės: kūrybiškumas

Galimas mokinių skaičius: Nuo 15 iki 25

Mokinių amžiaus grupė: 5 – 11 klasės

Dirbtuvių metu yra kuriama erdvė, kurioje galima kartu pajausti ir lavinti aktoriaus instrumentus: balsą ir kūną, vaizduotę ir emocijas, intuiciją ir gebėjimą improvizuoti. Užduočių pagalba mokomasi pažinti save, lavinti dėmesį bei kūrybiškumą - dalykus, kurie teikia didelį džiaugsmą teatre ir kartu gali būti naudingi kasdieniniame gyvenime. Vykdydami improvizacines užduotis grupėmis ir individualiai atliekant vaizduotės ir atminties pratimus dalyviai įgis improvizacinius pagrindus ir augins pasitikėjimą savimi.

Dirbtuves veda Benita Vasauskaitė

Benita Vasauskaite (nuotr. Sigitas Daščioras)

Aktorė Benita Vasauskaitė (g. 1984) vaidybą studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Drauge su kitais Aido Giniočio kurso aktoriais yra įkūrusi teatro laboratoriją „Atviras ratas“ ir su trupe apkeliavusi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio scenas. Aktorė taip pat vaidina ir  „Keistuolių teatre“.

Benita Vasauskaitė kartu su „Atviro rato“ komanda yra pelniusi „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus už geriausius spektaklius vaikams „Senelės pasaka“ ir „Tėčio pasaka“, o kartu su „Keistuolių teatru“ – už geriausią spektaklį vaikams „Pati labiausia pasaka“. 

Menininkė turi daug patirties dirbant su jaunimu, nes ne vienerius metus prisideda prie Keistuolių tearo kūrybiškumo stovyklos vaikams organizavimo. Taip pat Benita dirba teatro pedagoge Šv. Juozapo mokykloje, veda teatro užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams Petro Vileišio progimnazijoje, o savo kūrybiškumo praktikomis dalinasi ir „Menų spaustuvės“ edukacinėse dirbtuvėse.

Dirbtuves veda Monika Klimaitė 

Režisierė Monika Klimaitė (g. 1989) Klaipėdos universiteto menų fakultete baigė teatro režisūros bakalaurą, o akademinę patirtį stiprino Londono universiteto Karališkojoje centrinės oratorystės ir dramos mokykloje (Royal Central School of Speech and Drama, University of London), kur įgijo teatro atlikimo praktikos ir teorijos magistrą (Performance Practice as Research). Stažavosi pasaulinėje režisierių laboratorijoje Linkolno centro teatre, Niujorke (JAV) ir Beirute (Libanas) bei dalyvavo judesio teatro mokymuose pas judesio teatro meistrą Eugenio Barba, Danijoje.

Vieni pirmųjų Monikos darbų apima tokius spektaklius kaip „Baseinas (be vandens)“ (Juozo Miltinio dramos teatras),  „Perplex“ (Valstybinis jaunimo teatras), „Kai mirę nubusim“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras), o naujesni – „Tamsioji mėnulio pusė“ (Liepojos dramos teatras), „Musių valdovas“ bei „Pragaras“ (Panevėžio teatras „Menas“). 2019 m. kartu su kolega aktoriumi Povilu Adomaičiu Monika įkūrė teatro trupę ,,normalus teatras“, o nuo 2020 m. režisierė yra Panevėžio teatro ,,Menas“ meno vadovė. Teatrines kūrybines dirbtuves režisierė veda nuo 2012 m.