Šiuolaikinio cirko dirbtuvės

Šiuolaikinio cirko dirbtuvės

Galimas mokinių skaičius: Nuo 10 iki 20

Mokinių amžiaus grupė: 1 – 12 klasės

Dirbtuvių metu dalyviai supažindinami su šiuolaikinio cirko žanru ieškant atsakymų į klausimus: kuo šiuolaikinis cirkas skiriasi nuo tradicinio? Kaip tapti cirko artistu? Kada pradėti mokytis cirko? Kokių yra cirko disciplinų? Taip pat trumpai pristatomos galimybėmis apjungti cirką su skirtingomis meno srtitimis, o prieš pradedant fizines veiklas, žaidimų pagalba daromas apšilimas, kuriuo naudojasi net ir cirko profesionalai. Apšilę ir pasiruošę vaikai keliauja pažindintis su tokiomis cirko disciplinomis kaip žongliravimas ir akrobatika. Praktinių pratimų pagalba mokomasi pirmųjų triukų su trenerių pagalba, kuriuose atsiskleidžia cirko nauda mokinių ugdymo procese, pavyzdžiui, kūrybiškumo, pasitikėjimo savimi ir kitais skatinimas per žaismingas ir įtraukinačias veiklas. Galiausiai vaikai gali parodyti ką išmoko, atlikti triukus kaip tikri cirko artistai taip gerinant komunikaciją ir empatiją tarp bendraamžių.

Dirbtuves veda Kęstas Matusevičius

Cirko artistas Kęstas Matusevičius (g. 1994) pažintį su cirko menu pradėjo nuo ugnies šou dar 2008 m., o 2020 m. jis baigė Lahčio mieste įsukūrusią cirko mokyklą „SaSak“ (Salpaus Circus Artist Education) – vienintelę Suomijoje suteikiančią profesinį išsilavinimą cirko artistams. Vėliau, drauge su cirko artistėmis Lyla Goldman ir Aino Mäkipää įkūrė šiuolaikinio cirko trupę „Kanta Company“. 

Su cirko pasirodymais Kęstas keliavo po Europą bei dalyvavo festivaliuose, tokiuose kaip „European Juggling Convention“ (Ispanija, Vokietija, Suomija, Lenkija), „Kukko Festival“ (Suomija), „Ozora Festival“ (Vengrija). Taip pat turėjo mėnesio turą Prancūzijoje su tarpdisciplininiu spektakliu vaikams „Pop et Corn”. Keliose mokyklose Kaune ir „Kaunas Capoeira“ studijoje vaikus mokė brazilų kovos meno capoeira. Bestudijuodamas Kėdainiuose atidarė šiuolaikinio cirko studiją, į kurią kvietė moksleivius mokytis žongliravimo ir akrobatikos pagrindų, o vėliau su kolegomis šiuolaikinio cirko studiją įkūrė ir Kaune – studijoje „Trouble On Stage” moksleiviai ir studentai buvo mokomi  šiuolaikinio cirko pagrindų (akrobatikos, žongliravimo, pasirodymo kūrybos, supažinimo su tradiciniu ir šiuolaikiniu cirku).

2020 m. rudenį Kaune duris atvėrė pirmasis Lietuvoje vaikams ir jaunimui skirtas šiuolaikinio cirko centras „Cirko Sapiens“. Kęstas – vienas iš keturių jo mokytojų, dėstantis akrobatiką.  

Dirbtuves veda Aino Mäkipää

Šiuolaikinio cirko artistė, suomė Aino Mäkipää (g. 1997) viena iš Lietuvoje įsteigtos šiuolaikinio cirko trupės „Kanta Company“ įkūrėjų. Šiuolaikinio cirko atstovė yra baigusi „SaSak“ (Salpaus Circus Artist Education) cirko mokyklą Suomijoje (vienintelę Suomijoje suteikiančią profesinį išsilavinimą cirko artistams!) ir užsiima žongliravimu, vaikščiojimu ant lyno bei kiniško stulpo praktika. Pastarųjų veiklų patirtimi Aino dalinasi mokytojaudama Lietuvos šiuolaikinio cirko centre „Cirko Sapiens“.

A. Mäkipää nuo mažens buvo labai aktyvus vaikas, tad dėl šios priežasties pasirinko būti cirke – ten, kur jos energija nenuėjo veltui. Būdama 9-erių metų, artistė buvo jaunimo cirko trupės narė. Pati Aino šiuolaikinį cirka apibūdina taip: „Šiuolaikinis cirkas techniškas ir išraiškingas, jame dažnai galima matyti šokio elementų. Cirke svarbiausia yra kūrybiškumas ir atvirumas naujoms idėjoms, iššūkiams.“ Aino Mäkipää tiki, kad cirkas gali daug išmokyti apie save patį ir kitus bei tapti įkvepiančia veikla ar net gyvenimo būdu.

Dirbtuves veda Džiugas Kunsmanas

Džiugas Kunsmanas aktorius, akrobatas, šokėjas. 2017 m. baigė „Vytauto didžiojo Universitetą” kuriame gavo teatro ir kino bakalauro laipsnį. Studijų metu orientavosi į judesio bei šiuolaikinio cirko kryptį. 2015 m. dalyvavo šiuolaikinio šokio spektaklyje „Rezonansas“ rež. I.Puišytė, 2017 m. kartu su bulgarų režisieriumi ir choreografu Yasen Yasilev kūrė bei pristatė fizinį performansą „nutricula“, už šiuos darbus buvo įteikti „Fortūnos“ diplomai. 2019 m. baigė šiuolaikinio cirko parengiamąją mokyklą „Flic scuola di circo“ Italijoje, kur įgijo akro partneriavimo/akrobato specialybę. Dabar dirbantis kaip šiuolaikinio cirko artistas.