Dirbtuvės su kompozitoriumi

Dirbtuvės su kompozitoriumi


Galimas mokinių skaičius: Nuo 15 iki 25

Mokinių amžiaus grupė: 1 – 12 klasės

Dirbtuvėse su kompozitoriumi dalyviai mokysis kompozicijos pagrindų netradiciniais būdais - be natų ar instrumentų. Mokiniai turės galimybę įsiklausyti ir geriau pažinti juos supantį garsovaizdį, eidami kompozitoriaus specialiai sudarytu maršrutu. Įsiklausę į aplinką dalyviai mokysis analizuoti ir interpretuoti garsus, suprasti jų keliamas emocijas. Taip pat mokiniai susipažins su kino triukšmų kūrimo metodais, kuriuos galima panaudoti teatro ar kino etiuduose.

Dirbtuves veda Agnė Matulevičiūtė

Agnė Matulevičiūtė (nuotr. Elena Krukonytė)

Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė (g. 1991) – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje muzikos kompozicijos magistro laipsnį įgijusi menininkė, visų galų meistrė, užsiimanti ne vien tik muzikos kompozicija, bet ir kitomis veiklomis, tarp kurių kostiumų kūrimas, festivalių rengimas (tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiuolaikinis muzikos festivalis „Muzika erdvėje“), bei edukaciniai užsiėmimai vaikams. Kalbant apie pagrindinę Agnės veiklą – muzikos kūrimą – menininkė teigia, kad muzika tiek teatre, tiek kine yra lyg komentaras to, kas vyksta. Visgi kompozitorė darbą kine ir teatre atskiria: „Dirbant kine, muziką kurį postprodukcijos etape – sėdi vienas studijoje ir darbas yra individualus arba dviese su režisieriumi, o teatre yra daug kontakto, komandinio darbo, muzika gyvai paveikia aktorius scenoje ir, mano nuomone, įgauna didesnį svorį“. 

Nors kompozitorei darbas teatre yra artimesnis, jos pasiekimai kine kalba patys už save. A. Matulevičiūtė – pirmoji moteris kompozitorė,  pelniusi „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą.  Šis apdovanojimas jai buvo skirtas 2020 m. už filmo „Izaokas“ garso takelį. Taip pat 2020 m. Agnė pelno LRT „Pragiedrulių“ apdovanojimą už geriausią radijo pjesę, o 2022 m. buvo nominuota „ׅAuksiniam scenos kryžiui“ už muziką spektakliui „me two / Savoj Krūvoj“.