Trylika kine dirbančių moterų pakviestos dalyvauti „Lithuanian Shorts Mentorship“ mentorystės programoje

Rytoj startuoja šeštoji profesinės mentorystės programa kino industrijoje dirbančioms moterims „Lithuanian Shorts Mentorship“. Šiemet į programą atrinkta 13 motyvuotų ugdytinių, kurios per ateinančius aštuonis mėnesius sieks savo užsibrėžtų profesinių tikslų, konsultuosis su industrijos profesionalais, semsis patirties ir užmegs naujus ryšius bei partnerystes. Programą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Šeštajam mentorystės programos sezonui sulaukta beveik trisdešimties paraiškų, iš kurių dalyvauti pakviesta trylika aiškius tikslus išsikėlusių, skirtingų kino sričių atstovių. „Džiaugiamės, kad mentorystės programa išlieka aktuali ir svarbi kine ir televizijoje dirbančioms moterims, kad galime prisidėti ir pastūmėti jas užtikrintai siekti profesinių tikslų. Atrankoje pastebėjome kandidačių troškimą susipažinti su kitomis dalyvėmis, išgirsti jų patirtis ir, be abejo, semtis žinių iš industrijos ekspertų. Džiugina, kad „Lithuanian Shorts Mentorship“ programa būtent ir atliepia šiuos poreikius“, – dalijasi agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.


2024 m. „Lithuanian Shorts Mentorship“ mentorystės programoje dalyvauja: aktorės Justina Mykolaitytė, Monika Valkūnaitė ir Indrė Endriukaitė, režisierė, komunikacijos vadovė Goda Januškevičiūtė, gamybos koordinatorė Marija Lenkutytė-Bartoševič, prodiuserės Marta Bagdžiūnaitė ir Milda Buškevičiūtė, režisierė Gabrielė Slapšinskaitė, kino kritikė Silvija Butkutė, animacijos režisierės, animatorės Eva Rodz, Agata Tracevič ir Svetlana Bezuglova, režisierė, scenaristė Elzė Vozbinaitė.


Šių metų programos mentoriais ir mentorėmis tapo solidus Lietuvos kino ir televizijos profesionalų būrys: režisieriai Andrius Blaževičius, Aistė Žegulytė, Austėja Urbaitė, režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, režisierė, intymumo koordinatorė Irma Pužauskaitė, prodiuserės Justė Michailinaitė, Rūta Jekentaitė, Živilė Gallego, Dagnė Vildžiūnaitė, kino žurnalistė ir programų sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė, scenaristė Gailė Garnelytė ir animacijos režisieriai Gediminas Šiaulys bei Vykintas Labanauskas.


Rytoj, balandžio 30-ąją, programos dalyvių ir mentorių laukia atidarymo mokymai, kuriuose mentorystės temų ekspertas Saulius Alksnis („idialogue“) dalinsis savo įžvalgomis, patirtimis ir pagelbės pasiruošti efektyviai išnaudoti visą programos laikotarpį. Vėliau, gegužės–gruodžio mėnesiais programos ugdytinės dalyvaus įvairiose veiklose: be pagrindinio užsiėmimo – individualių konsultacijų su mentoriumi/-e, jų laukia kasmėnesiniai susitikimai su kitomis dalyvėmis, grupinės veiklos

seminaruose, mokymuose, susitikimai su kino, kultūros lauko ekspertais, tinklaveikos ir partnerių rengiami industrijos renginiai.

Daugiau informacijos apie „Lithuanian Shorts Mentorship 2024“ ugdytines ir mentorius čia.