Minint Tarptautinę šokio dieną, balandžio 29-ąją, Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) tęsia gražią tradiciją – įvertinti ryškiausius metų kūrybinius pasiekimus šokio srityje. Šiemet įsimintiniausiųjų titulais apdovanoti trys reikšmingi vardai bei reiškiniai, atskleidžiantys šiuolaikinio šokio įvairovę, galią ir poveikį visuomenei!
Tarptautinio šiuolaikinio šokio „New Baltic Dance“ festivalio atidarymo vakarą, Nacionaliniame dramos teatre įteikti apdovanojimai: įsimintiniausios 2024 metų šokėjos titulas atiteko - Dominykai Markevičiūtei, už spektaklio „Kur krantas“ atlikimą, įsimintiniausio 2024 metų choreografo apdovanojimas atiteko - Lukui Karveliui, už to pačio darbo „Kur krantas“ choreografiją bei įsimintiniausiu šokio reiškiniu šiemet paskelbta iniciatyva „Šiuolaikinio šokio gydanti galia“, kurios idėjos autorė ir metodikos kūrėja – šokio edukatorė ir choreografė Birutė Banevičiūtė kartu su šokėjomis Giedre Subotinaite, Agne Ramanauskaite, Elmyra Ragimova ir Erika Vizbaraite.
„Tiek choreografo, tiek šokėjo kategorijoje laimi jaunoji karta! Labai smagu, kad šokio bendruomenė atsiveria ir pastebi jaunąją kartą! Svarbu paminėti, kad šiuos laimėtojus renka ne komisija, o pati bendruomenė. Džiugu, kad šiuolaikinio šokio asociacijos nariai atkreipė dėmesį ir įvertino Luką Karvelį bei Dominyką Markevičiūtę, šių šokio menininkų spektaklis „Kur krantas“ atvėrė jų gražiausias puses, manau šiame darbe jie vienas be kito negalėtų egzistuoti, džiugu, kad judviejų kūrybinis susitikimas įvyko. Jau senai buvo laikas įvertinti ir Birutės Banevičiūtės įdirbį šokio edukacijoje ir jaunosios kartos ugdyme, kuriame pasiekti išties dideli rezultatai. Birutė Banevičiūtė keliauja ir garsina Lietuvą visame pasaulyje, pristatydama ir taikydama savo sukurtą unikalią metodiką ir toliau labai kryptingai gilinasi ir lieja stiprų pamatą šokio supratimui, įgalinimui bei darbui su vaikais bei kūdikiais. Šiuolaikinio šokio bendruomenė mato tame didžiulę prasmę ir labai vertina šį svarų įnašą!“, - dalinasi Šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė Agnija Šeiko.
Įsimintiniausios 2024 m. šokėjos titulas atiteko Dominykai Markevičiūtei, įvertintai už įtaigų ir jautrų šokio spektaklio „Kur krantas“ atlikimą. Dominyka – viena ryškiausių jaunosios kartos šokėjų, šiais metais nominuota Auksiniam scenos kryžiui šokėjos kategorijoje. Nepriklausomos šokio meno organizacijos „Be kompanijos“ spektaklyje ji žavi kūno kalbos tikslumu ir emocine branda, kuria atveria subtilias vienatvės, laikinumo ir bendrystės temas.
Įsimintiniausiu 2024 m. choreografu pripažintas kūrėjas Lukas Karvelis, taip pat Auksinio scenos kryžiaus nominantas už choreografiją tam pačiam šokio spektakliui „Kur krantas“. Karvelio kūryba pasižymi jautriu santykiu su erdve, šokėjo kūnu ir muzika – choreografas meistriškai balansuoja tarp fizinio tikslumo ir poetinės raiškos.
Įsimintiniausiu 2024 m. šokio reiškiniu šiemet paskelbta iniciatyva „Šiuolaikinio šokio gydanti galia“, kurios idėjos autorė ir metodikos kūrėja – šokio edukatorė ir choreografė Birutė Banevičiūtė. Šį projektą įgyvendino šokėjos Giedrė Subotinaitė, Agnė Ramanauskaitė, Elmyra Ragimova ir Erika Vizbaraitė. Tai – jautri ir gili socialinės reikšmės iniciatyva, pabrėžianti šokio kaip emocinio, fizinio ir bendruomeninio gijimo įrankio svarbą. Projektas įrodo, kad šiuolaikinis šokis gali ne tik kalbėti apie visuomenę, bet ir realiai ją keisti.
Šiuolaikinio šokio asociacijos premijomis siekiama ne tik įvertinti kūrėjų pasiekimus, bet ir skatinti šiuolaikinio šokio lauko augimą, matomumą ir reikšmę kultūrinėje bei socialinėje Lietuvos erdvėje.
Šiuolaikinio šokio asociacija, vienijanti 79 profesionalius šokio kūrėjus visoje Lietuvoje, jau daugiau nei penkiolika metų nuosekliai dirba šokio lauko stiprinimo kryptimi. Įkurta 2007 metais šokio choreografų ir šokėjų iniciatyva, asociacija siekia atstovauti kūrėjų interesams kultūros politikos formavime, skatinti šiuolaikinio šokio sklaidą, ugdyti publiką bei prisidėti prie šokio meno dialogo Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje.
Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.