Menų spaustuvė bendradarbiaudama su cirko centru „La Central del Circ“ į rezidenciją išsiunčia šiuolaikinio cirko trupę „Būda Collective“

Menų spaustuvė, bendradarbiaudama su cirko centru Barselonoje „La Central del Circ“, šiemet į rezidenciją išsiunčia šiuolaikinio cirko ir daugiadisciplininio meno trupę „Būda Collective“, kursiančią naujausią savo darbą - „Maisto prekės“! 

Lapkričio 5-18 dienomis trys trupės nariai reziduos 2008-aisiais įkurtame „La Central del Circ“, kuris bendradarbiauja su kitais kūrybiniais centrais tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. 

2015 metais cirko centras Barselonoje pradėjo apsikeitimo rezidencijomis projektą, po keletos rezidencijų, skirtų kaimyninei Prancūzijai, bendradarbiaujant su „La Cascade“, į programą nuo 2021 metų buvo pakviesta ir Menų spaustuvė!  Tad tai jau trečia tokia mainų rezidencija, prieš kelerius metus į Barseloną kurti savo naujausių darbų vyko Kaune reziduojantys šiuolaikinio cirko kūrėjai „Kanta Company", o praėjusiais metais Konstantino Kosovec, Izabelės Kuzelytės bei Elenos Kosovec komanda. 

„Esame jauna organizacija, gyvuojanti vos metus, tad kiekviena rezidentūra, o ypač užsienyje, mums yra labai svarbi. Norime mokytis iš užsienio valstybių apie šiuolaikinio meno judėjimą, jo kūrimą bei pardavimą, tad kaskart išvažiavę stengiamės tiesiog „ryti“ informaciją. Esame dėkingi Menų spaustuvei už galimybę išvykti į Barseloną, "La Central del Circ"! Išvykstame ten kur šilta, kur žmonės bendrauja kiek kitaip nei mes esame pratę, o tai ypač koreliuoja su mūsų statomu nauju šiuolaikinio cirko spektakliu - „Maisto prekės“, kurio metu kalbėsime apie skirtingas mūsų tarpusavio bendravimo ypatybes. Šiuo metu esame įnykę į tyrinėjimus, stengiamės atrasti kuo daugiau skirtingų bendravimo formų, jas teisinti, klausinėti savęs, kodėl pasirenkame bendrauti vienaip ar kitaip, ir kas tai lemia? Tad šio spektaklio kūrybinis procesas negali būti atsiejamas nuo mūsų kasdienybės, kelionių, susipažinimo su skirtingais žmonėmis, skirtingų vietinių parduotuvėlių aplankymo. Ir galiausiai, norime susipažinti su šiuolaikinio cirko atstovais, kurie nori dalintis sava patirtimi, išgyvenimais, norime megzti ryšį ir kurti kartu! Laukiam nesulaukiam, kada galėsime aplankyti Barseloną, susipažinti su vietiniais kūrėjais ir parsivežti saldžių apelsinų į jau šiek tiek sušalusią Lietuvą“,- prieš pat rezidenciją ir kelionę pasakoja trupės  „Būda Collective“ nariai. Menų spaustuvės veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė. 

Prie rezidencijos mainų įgyvendinimo prisideda „La Central del Circ“.