Festivalis SPOT skelbia užsienio kūrėjų programą: patyriminė kelionė bei šiuolaikinio cirko spektaklis medžiuose!

Kasmet tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT Vilnių paverčia žaidimų aikštele, kviesdamas atrasti įvairius užsienio šiuolaikinių gatvės menininkų pasirodymus bei lietuvių kūrėjų darbus, supažindina su įvairia menine programa, kuri kviečia į miestą žvelgti kaip į erdvę eksperimentams ir atrasti dar nematytas jo spalvas! Šiais metais šis unikalus festivalis vyks jau šeštąjį kartą ir menu viešose Vilniaus erdvėse ir ne tik kvies džiaugtis birželio 29 – liepos 2 dienomis! Šiandien festivalis pradeda skelbti programą ir pristato dalį užsienio kūrėjų programos!

Savo pasirodymą, skirtą žaliosioms miesto erdvėms pristatys Meksikos ir Katalonijos kolektyvas „Djade“, kuris ypatingą dėmesį savo darbuose skiria tiesioginiam menininko ir žiūrovo bendravimui. Jie kuria menines patirtis, paremtas dalijimusi dabarties akimirka bei siekia palaikyti dialogą, įgalindami jautrumą, gebėjimą klausytis, taip atverdami skirtingus pojūčius. Šis kolektyvas tiki, kad jų pasirodymai padeda kurti ryšius tarp žmonių ir viešųjų erdvių atminties. Birželio 30 ir 31 dienomis, SPOT festivalio metu „Djade“ kolektyvas kvies į pasirodymą Pūčkorių pažintiniame take – „Ohtli“, kuris pasakos apie gyvenimą, transformaciją ir pokyčių priėmimą.

„Ohtli“ – tai kelias, skirtas nedidelei publikai ir jos bendrakeleivei – Klaudijai, kuri SPOT festivalio lankytojus lydės per mitines, senovines bei per naujas istorijas. Kartu su Klaudija auditorija dalinsis patirtimis, akimirkomis ir prisiminimais. Kartu kvėpuosime, stebėsime ir kartu keliausime nepakartojamu keliu. Vaikščioti su grupe žmonių, tyloje ir kartais net kelias savaites yra įprastas meditacinis ritualas, aptinkamas įvairiose Meksikos bendruomenėse ikikolumbinėje kultūroje, kurį bus galima patirti tarptautiniame gatvės menų festivalyje gyvai!

Liepos 1 ir 2 dienomis festivalio SPOT metu keliausime ir į kitą žaliąją miesto erdvę – Vingio parką, kuriame išvysime įspūdingą, poetišką šiuolaikinio cirko spektaklį medžiuose! Šiuolaikinių scenos menų trupė „Acting for Climate“ festivalio publikai pristatys spektaklį „BARK“, kuris pasakoja apie žmonių tarpusavio ryšį ir santykį su gamta. Miškas, dirvožemis ir medžiai taps pagrindiniais šio pasirodymo veikėjais, kuriantys spektaklį kartu su atlikėjais. „BARK“ nagrinėja klimato kaitos ir socialinių pokyčių galimybių temas. Tvarumas šiame pasirodyme labai svarbus aspektas, todėl šio pasirodymo atlikėjai, menininkai iš Norvegijos, Suomijos bei Vokietijos į gastroles vyksta su dviračiais. Į Vilnių jie taip pat atkeliaus su dviračiais, tam, kad pirmą kartą pasimatytų su festivalio SPOT auditorija!

Šiuolaikinio cirko spektaklis „BARK“ apjungia fizinę grupinės akrobatikos, vertikalaus šokio, fizinio teatro ir šokio išraiškas su šiuolaikiniais garso peizažais ir poetiniu tekstu, atlikėjams judant tarp medžių ir aplink juos. „Būdami gamta, susijungdami ir gyvendami utopijoje, siekiame perteikti juslinę patirtį, galinčią pakeisti požiūrį į mūsų, kaip biosferos dalies, žmogiškąją prigimtį. Kabėjimas ant šakos dvidešimt metrų virš žemės sukuria tiesioginį mūsų priklausomybės nuo gamtos vaizdą“,- pasakoja pasirodymo kūrėjai.

Birželio 29 – liepos 2 dienomis šiuolaikiniais gatvės menais alsuos tiek Vilniaus senamiesčio gatvelės, tiek atokesnės miesto gamtinės erdvės! Šokio spektakliai, šiuolaikinio cirko pasirodymai, interaktyvios ekskursijos ir dar daugiau visko – tarptautiniame gatvės menų festivalyje – SPOT, atvirose Vilniaus erdvėse, nemokamai!


Prie festivalio programos prisideda: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Šveicarų kultūros fondas.