Menų Spaustuvės 2020-ųjų apžvalga

2020 metai Menų Spaustuvės komandai, kaip ir visam kultūros sektoriui, kupini iššūkių metai. Metai kvietė ieškoti naujų formų bei idėjų, o jiems baigiantis norisi juos apžvelgti ir plačiau.

 

10-asis Tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS - vyko 2020 sausio mėnesį, kvietė į labai įvairiaspalvę programą bei edukacines veiklas, o festivalio lietuviška programa puikiai atspindėjo tai, kaip per 10 KITOKS metų pasikeitė teatras vaikams ir jaunimui. Į festivalį atkeliavo 15 ekspertų iš Suomijos, Švedijos, Italijos, Indijos, Korėjos, Turkijos, Vokietijos, Lenkijos, JAE.

SVARBU – įvyko pirmasis lietuviškos produkcijos „turgelis“ užsienio ekspertams.

 

6 SCENA - nauja Menų Spaustuvės iniciatyva, kuri atsirado reaguojant į šalyje paskelbtą karantiną ir žiūrovų skaičiaus ribojimą uždarose erdvėse. 6 SCENA tapo nauja erdve renginiams po atviru dangumi ir kvietė į Menų Spaustuvės kiemelį visą vasarą.

Kūrybiška vasara Menų Spaustuvėje – taip pat nauja iniciatyva, kurioje iš daugybės norinčių dalyvauti buvo atrinkti 5 projektai: šiuolaikinio cirko, instaliacijų meno, gatvės teatro/meno viešojoje erdvėje. Per du mėnesius rezidavę menininkai spėjo sudalyvauti festivaliuose, renginiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir sėkmingai pristatyti savo projektus ar jų eskizus.

SMAGU – abi šios naujos iniciatyvos planuojamos ir 2021 metais!

 

3-asis Tarptautinis šiuolaikinio gatvės teatro festivalis SPOT – prisitaikė prie pasaulinės pandemijos sąlygų, transformavo savo programą, kurioje dalyvavę Lietuvos kūrėjai stebino kūrybiniais sprendimais, erdvių pojūčiu ir išskirtinėmis idėjomis. Pirmą kartą festivalio programoje buvo surengta ir edukacinė programa, kurioje dalyvavo lektoriai ir praktikai iš Lietuvos, Belgijos, Prancūzijos, Ispanijos.

SMAGU – Lietuvoje yra kūrėjų gebančių kurti viešose erdvėse!

SVARBU – Beveik tris savaites trūkusios rezidencijos metu šalies kūrėjams buvo pritaikytas

DONGNU trupės spektaklis „Balansuojantis žmogus: Vilnius“, kurio sklaida regionuose planuojama ir 2021 metais.

 

15-as Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis Naujojo cirko savaitgalis – vienas paskutinių ir tikriausiai vienas iš nedaugelio „gyvai“ surengtų tarptautinių festivalių Lietuvoje šiemet, kuriame lankėsi kūrėjai iš Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Anglijos, Prancūzijos.

SMAGU – festivalio metu surengta pirmoji „Lietuvos šiuolaikinio cirko popietė“.

 

Pristatyta pirmoji nuotolinė - Lietuvos šiuolaikinio cirko vitrina, kuris buvo skirta užsienio

ekspertams ir šalies regionų organizacijoms, rengiančioms įvairius kultūros ir meno renginius. Keli šios vitrinos pristatyti darbai buvo pradėti kurti naujos iniciatyvos „Kūrybiška vasara Menų Spaustuvėje“ metu.

 

Infrastruktūros projektai - pradėtas vykdyti neįveiklintų pastatų techninio projekto

pirkimas, spalio mėn. paskelbus konkurso laimėtoją, šiuo metu įgauna materialią išraišką  priešprojektiniuose pasiūlymuse, kurie jau labai greitai.  Renginių salė  šiuo metu projekte suplanuota kaip 9 m. aukščio erdvė, turinti 140 žiūrovinių vietų. Taip pat pastatų komplekso priešprojektiniame pasiūlyme savo vietą jau turi nauja repeticijų erdvė, svečių namai, kavinė, darbo vietos rezidentams ir sandėlis. Liko keli akcentai.

Taip pat pradėtas kelių „Menų spaustuvės“ daugiafunkcinių erdvių, Stiklinės ir Studijos II, pritaikymas renginiams bus baigtas kitų metų sausio mėnesį, o kol kas į sandėlį važiuoja šioms salėms skirta įranga, akustinės medžiagos ir kitos būtinos priemonės.  Atsinaujinusios erdvės jau netrukus!

 

Ačiū, kad buvote drauge, šiais 2020-aisiais!

Menų Spaustuvė - daugiau nei scena!