SPOT edukacinė programa - virtualiai!

Šiuolaikinio gatvės teatro festivalis SPOT kviečia dalyvauti virtualioje edukacijos programoje! Visi seminarai ir diskusijos bus gyvai transliuojami Menų spaustuvės Facebook paskyroje.

 

* liepos 9 d. (ketvirtadienis) 12:00

 

Jekaterina Lavrinec 

„Co-creating the neighbourhoods through art practices“

 

trukmė: 1 val. 30 min. | seminaras vyks anglų kalba

 

Seminaras „Co-creating the neighbourhoods through art practices“ tyrinės bendradarbiaujamuoju menu grįstų kaimynystėje esančių viešųjų erdvių, besiremiančių vietiniais pasakojimais, vietos veikla ir medžiaga, vystymosi taktiką. Kaip užmegzti ryšius su vietos gyventojais? Kaip rinkti vietos istorijas ir jas paversti naujais maršrutais gyvenamuosiuose rajonuose? Kaip kartu plėtoti toliau augsiančias bendruomenės erdves, pritaikant dalyvaujamąjį meną ir dizainą? Remiantis atvejais iš Vilniaus gyvenamųjų rajonų, seminare bus aptariami praktiniai metodai ir požiūriai.

 

Jekaterina Lavrinec – doktorantė, urbanistė ir kuratorė, savo tyrimuose ir meno praktikoje taikanti dalyvavimo principus. J. Lavrinec yra sukaupusi daugiau nei 11 metų urbanistikos tyrinėjimų, dalyvaujamojo meno ir pedagoginės veiklos patirtį; ji taip pat tarpdisciplininės miesto žaidimų ir tyrimų platformos Laimikis.LT, kuri nuo 2007 m. reanimuoja nepakankamai išnaudotas viešąsias erdves, bendraįkūrėja.

 

* liepos 9 d. (ketvirtadienis) 15:00

 

Benjamin Vandewalle

„Internalising the Black box“

 

trukmė: 1 val. 30 min. | seminaras vyks anglų kalba

 

Kuo skiriasi teatro „juodoji dėžė“ ir lauko erdvė? Ko reikia norint kurti spektaklius viešojoje erdvėje? Kokie iššūkiai kyla joje dirbant ir kaip juos įveikti? Kokios yra meninės galimybės dirbti viešosios erdvės srityje?

 

Apžvelgdamas savo darbus, B. Vandewalle jais pasinaudos kaip priemone sprendžiant šiuos ir kitus klausimus, o kartu plačiau papasakos apie savo meninius motyvus kurti ir dirbti viešojoje erdvėje. Kadangi įkūnijimas ir išgyvenimas yra labai svarbus atpažįstamasis jo kūrybos ženklas, seminaras taip pat apims nedidelę interaktyvią meninę akciją.

 

Benjaminas Vandewalle (g. 1983 m.) 2006 m. baigė Briuselio P.A.R.T.S. Savo kūryboje jis tyrinėja erdvės ir judėjimo suvokimą įvairiuose kontekstuose – tiek teatre, tiek kitose lokacijose. B. Vandewalle atspirties taškas – mintis, jog mūsų pasaulio suvokimas lemia tai, kaip apie jį galvojame ir kaip jame elgiamės. Kurdamas žvilgsnio choreorgafiją, B. Vandewalle leidžia auditorijai suvokti pasaulio, kuriame gyvename, potencialą.

 

* liepos 10 d. (penktadienis) 12:00

 

Be Flat (Ward Mortier ir Thomas Decaesstecker)

„Be Flat's acrobatic journey in public space“

 

trukmė: 1 val. 30 min. | seminaras vyks anglų kalba

 

Seminaras su Ward Mortier ir Thomas Decaesstecker, belgų cirko kompanijos „Be Flat“ įkūrėjais. „Be Flat“ specializacija - akrobatiniai pasirodymai viešosiose erdvėse. Seminaras suteiks galimybę iš vidaus susipažinti su tuo, kaip prie skirtingų aplinkos ir socialinių konekstų prisitaikoma remiantis urbanistiniu sportu - parkūru. Pranešėjai dėmesį telks į kūrybinį procesą, kylančius iššūkius ir gerąsias praktikas.

 

Trupės informacija: https://www.be-flat.be/  

Video: https://vimeo.com/user82816410 

 

* liepos 10 d. (penktadienis) 15:00

 

Diskusija su Ward Mortier ir Thomas Decaesstecker (Be Flat), Benjamin Vandewalle ir Agnija Šeiko (Šeiko šokio teatras). Moderatorė - Jekaterina Lavrinec.

 

trukmė: 1 val. 30 min. | diskusija vyks anglų kalba

 

Diskusijos temos:

- Viešųjų erdvių transformavimas per menines praktikas;

- Auditorijos transformavimas: tarp komforto zonos ir veiksmo;

- Veikla gyvenamuosiuose rajonuose: ryšių formavimas su gyventojais ir vietos kūrėjais

 

***

edukacijos programos organizatorius: Všį Strumi projects

projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba