Lietuvos šiuolaikinio cirko kūrėjai Barselonoje pradės naujo spektaklio kūrimą!

Menų spaustuvėje kiekvienais metais vyksta užsienio rezidencijų programa – „Footprints in Motion“, kurioje per praėjusius metus Vilniuje įvyko 7 meninės rezidencijos, kuriose sudalyvavo 27 šiuolaikinių scenos menų atstovai iš 9 skirtingų šalių. Šios programos kontekste Menų spaustuvė bendradarbiauja ir su cirko centru Barselonoje – „La Central del Circ“ su kuriuo antrus metus tęs rezidencijų mainus, kurių metu lietuvių kūrėjai turės galimybę reziduoti Barselonoje, o menininkai iš Ispanijos atvyks į Vilnių.

Sausio mėnesį buvo laukiama paraiškų iš Lietuvos cirko bendruomenės, o šiandien skelbiama, kad į rezidenciją cirko centre, Barselonoje vyks jungtinė Konstantin Kosovec, Elenos Kosovec ir Izabelės Kuzytės komanda, kurie rezidencijos metu vystys bendrą darbą – „No Strings Attached“.

„Rezidencijos yra pagrindinis ir pats efektyviausias būdas mums kurti spektaklius. Jos leidžia pilnai atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių ir darbų, įsigilinti į procesą, skirti jam visą laiką ir jėgas. Labai svarbu ir pats erdvės pakeitimas, kiekviena nauja erdvė, o ypač kitas miestas ar šalis palieka savo žymę tiek pačiame procese, tiek jo rezultate. Mums aišku, svarbus ir atgalinis ryšys, kurį galima gauti pristatant projekto eskizus kitose vietose“,- pasakoja šiuolaikinio cirko artistas Konstantin Kosovec.

Šiuolaikinio cirko kūrėjų vystomas projektas - „No Strings Attached“ – tai spektaklis, kuris remiasi Kontantin Kosovec šiuolaikinių cirko praktikų magistro studijų tyrimu ir kurio vystymas vyks bendradarbiaujant su SKH Stockholm (DOCH) universitetu. Mokslinio tyrimo metu, skirtingais aspektais tyrinėjama vertikalios virvės praktika. Vienas aspektas yra judesio analizė (Laban), kitas – meninės disciplinos naudojimas scenografijoje bei choreografijoje, kuriant naują oro akrobatikos rekvizitą ir „laužant“ tradicines formas, o trečiasis tyrinėjimo aspektas – yra ryšys tarp judesio, oro akrobatikos ir įtampos – vientisumo struktūrų (tensegrity), tiesiant liniją tarp cirko, žmogaus anatomijos ir architektūros. Šie tyrinėjimai intensyviai vyks liepos – rugpjūčio mėnesį, o spalio mėnesį kūrybinė komanda, Barselonoje turės pirmąja šio būsimo spektaklio pastatymo rezidenciją, kurios metu leisis į fizinės medžiagos, choreografijos bei dramaturgijos paieškas. „Ši rezidencija projektui bus pereinamasis etapas tarp tyrimo ir spektaklio kūrimo. Tikimės sukurti fizinę medžiagą bei praktiškai išbandyti ir išgryninti pasiruošimo etape atrastas koncepcijas“,- pasakoja šiuolaikinio cirko kūrėjai.


Šiuo metu, cirko centras „La Central del Circ“ renka ir kas rezidencijai atkeliaus į Vilnių, jų atrankos rezultatai paaiškės netrukus.


Menų spaustuvės programas remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.