Vyčio Jankausko šokio teatras šiais metais mini 20-ties metų kūrybinės veiklos sukaktį ir kviečia į jubiliejinį renginių ciklą Vilniuje.
Spalio 18 d., 18 val. Vilniuje, „Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje“, atidaroma teatro dvidešimties metų kūrybinę veiklą pristatanti paroda. Parodos lankytojai iš arčiau galės susipažinti su teatro istorija, sukurtais šokio spektakliais, juose dalyvavusiais atlikėjais, pamatyti scenografijos, kostiumų ir rekvizito elementus, naudotus scenoje. Teatro turiningą veiklos laikotarpį grindžiantys spektaklių ir festivalių plakatai, brošiūros supažindins su teatro sklaidos maršrutais Lietuvoje ir pasaulyje. „Man pačiam norisi pažvelgti į šį 20-ties metų kūrybinį laikotarpį šiek tiek iš šalies, padėkoti visiems žmonėms, kurie kartu dalyvavo kuriant ir atliekant, bei priminti, supažindinti, ypač jaunesnės kartos šokėjus ir šokio mylėtojus su tuo, kas vyko prieš penkiolika ar dvidešimt metų Lietuvos šiuolaikiniame šokyje,“ – teigia Vytis Jankauskas. Ši paroda muziejaus ekspozicijų salėje veiks visą mėnesį – iki lapkričio 18 d.
Vilniaus „Menų spaustuvėje“ lapkričio 28 ir 29 dienomis nuo 19 val. Vyčio Jankausko šokio teatras taip pat rengia du šokio vakarus, kuriuose žiūrovai galės išvysti ištraukas iš teatro gerbėjams gerai pažįstamų spektaklių „Nuskendęs slėnis“, „Viduramžių bernelio dainos“, „Žinia“, „Budėjimai“ ir kitų įvairių teatro kūrybinių laikotarpių kūrinių. Šias ištraukas atliks Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, teatro šokėjai ir kiti kolegos šokio profesionalai.
Nors Lietuvos šiuolaikinio šokio ištakos siekia tarpukario laikus, tačiau ryškesnis šokio vystymasis prasidėjo tik 1991 metais Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Tuo metu vykstant politinei teisinei šalies reformai ir randantis naujiems finansavimo šaltiniams ėmė kurtis įvairios nevyriausybinės šokio organizacijos, tarp kurių viena pirmųjų buvo ir „Vyčio Jankausko šokio trupė“, įkurta 1997 m. Vėliau – 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Trupę įkūrė choreografas bei meno vadovas Vytis Jankauskas ir šokėja, pedagogė bei teatro direktorė Giedrė Kirkilytė – Jankauskienė. Trupė buvo įkurta kaip terpė, kurioje choreografas Vytis Jankauskas galėtų įgyvendinti savo kūrybines vizijas ir idėjas. Per šį laikotrapį Vyčio Jankausko šokio teatro spektakliuose dalyvavo žinomi Lietuvos šokėjai ir choreografai – Andrius Katinas, Loreta Juodkaitė, Goda Laurinavičiūtė, Giedrė Subotinaitė, Petras Lisauskas, Jekaterina Deineko, Rūta Butkus ir Agnė Ramanauskaitė. Per tą laiką choreografas sukūrė trupei 13 vienaveiksmių šokio spektaklių, kurie buvo rodomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ir tapo žymia Lietuvos šiuolaikinio šokio istorijos dalimi.
Choreografo V. Jankausko kūryba buvo apdovanota dviem Auksiniais scenos kryžiais: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimą už geriausią 2003–2004 metų choreografiją, antrąjį aukščiausią Lietuvos teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).
V. Jankausko šokio teatro veikla neapsiriboja vien menine kūryba. Šokio teatras tiek savarankiškai, tiek bendradarbiaudamas kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, inicijuoja ir vykdo įvairius edukacinius šokio projektus Lietuvoje ir užsienyje. 1995 m. šalia trupės įsteigta šokio studija profesionalams ir mėgėjams.
Vyčio Jankausko šokio teatro jubiliejinių renginių ciklą remia Lietuvos kultūros taryba.
Informaciją apie muziejaus darbo laiką ir įėjimo mokestį galima rasti muziejaus tinklalapyje: http://www.ltmkm.lt.
Bilietai į jubiliejinį renginį platinami TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu – TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose.
Vyčio Jankausko šokio teatro inf.