SPOT festivalio pasirodymai išsidėstys „Taksi parke“, sraigtasparnių nusileidimo erdvėje, parkuose bei vaikų žaidimo aikštelėje!

Lygiai po savaitės, birželio 29 dieną prasideda 4 dienas truksiantis tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT! Šiemet Menų spaustuvės organizuojamame festivalyje pasirodymai drieksis skirtingose Vilniaus erdvėse ir kvies šiuolaikinius gatvės menus pažinti ir neįprastose miesto erdvėse!

SPOT pasirodymų išskirtinės lokacijos 

Kiekvienais metais SPOT festivalio organizatorių komanda itin atidžiai ir kruopščiai parenka kiekvieno pasirodymo lokaciją, o daugelis festivalio metu vykstančių užsienio ir lietuvių kūrėjų darbų yra specialiai pritaikomi ir adaptuojami parinktoms Vilniaus viešosioms erdvėms. Šie metai ne išimtis, tad jau prieš festivalį skirtingose Vilniaus vietose, galima pastebėti neįprastus veiksmus: vaikų žaidimų aikštelėje akrobatinius triukus atliekantį suaugusį žmogų ar šiuolaikinio šokio judesius repetuojančius šokėjus prie Nacionalinės dailės galerijos.

Birželio 29 – liepos 2 dienomis SPOT festivalio pasirodymus bus galima išvysti labai skirtingose erdvėse! Štai šokio spektaklis „Tiesa – Drąsa“ vyks prie Nacionalinės dailės galerijos, šalia skulptūros „Pirmosios kregždės“, šveicarų projektas „Blue Tired Heroes“ judės Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, Šeiko šokio teatro muzikos ir judesio instaliacija „Salos“ įsikurs „Taksi parke“, katalonų ir meksikiečių menininkų sukurta interaktyvi ekskursija „Ohtli“ pakvies į naktinį pasivaikščiojimą Pūčkorių pažintiniame take, šiuolaikinio cirko pasirodymas „BARK“ įvyks Vingio parko medžiuose, šokio spektaklis „Vienudu“ pakvies į sraigtasparnių nusileidimo aikštelę prie Baltojo tilto, o štai akrobatinis pasirodymas „Playces – Žaidimų aikštelės“ vyks vaikų žaidimo aikštelėje prie Halės turgaus!

Festivalio pasirodymų temos: tvarumas, dialogo paieškos, herojiškumo bei vyriško identiteto klausimai bei žaismingos vaikystės dvasia iš suaugusio žmogaus perspektyvos 

Kelerius metus iš eilės SPOT festivalis pasirinkdavo visą festivalį vienijančią temą: 2021 metais tai buvo judėjimo tema, praėjusiais metais nagrinėta teritorijų ir ribų tema, na o šiemet festivalio programoje akcentuojamos tiek tvarumo, tiek dialogo paieškos, tiek kitos svarbios temos.

Savo šokio pasirodyme „Tiesa – Drąsa“ šokėjai Ema Senkuvienė, Marius Eidrigevičius bei Greta Snitkutė teigia, kad mes visi esame globalaus žaidimo figūrėlės, nuolatos judančios po erdvę tarsi žaidimų lentą ir mano, kad galbūt teisingi atsakymai gali gimti ne kovoje, o dialoge.

Į Vilnių atvykstantys šveicarų menininkai su Massimo Furlan priešakyje, vyresnio amžiaus žmones pakvies į festivalio edukaciją, kurios metu gims ir pasirodymas, kalbantis, kad gyvename superherojų sugrįžimo laikotarpyje ir bandantis demaskuoti didvyriškumo mechanizmus, panaikinti jų galias ir parodyti žmogų, kuris geba pralaimėti.

Šeiko šokio teatro muzikos ir judesio instaliacija „Salos“ klibina tvarumo, aplinkos apsaugos ir žmonijos ateities temas, o štai suomių, norvegų bei vokiečių kūrėjų komandos „Acting for Climate“ šiuolaikinio cirko pasirodymas medžiuose - „BARK“ nagrinėja klimato kaitos ir socialinių pokyčių temas. Kalbant apie šią menininkų komandą į tvarumą ji žvelgia labai rimtai, pasirodyme maksimaliai atsisakyta neilgalaikių ar netvarių sprendimų, o patys menininkai į Lietuvą atvyksta traukiniais.

„Ohtli“ pasirodymas vyksiantis Pūčkorių pažintiniame take skirtas miesto žaliosioms erdvėms, pasakos apie gyvenimą, transformaciją ir pokyčių priėmimą, „Low Air“ komanda pasirodyme „Vienudu“ keliami filosofiniai klausimai vyro identiteto naratyvuose, o štai Marko Liberman akrobatiniame pasirodyme žiūrovai bus kviečiami iš naujo atrasti žaismingą vaikystės dvasią ir prisiminti, jog pasaulis yra mūsų žaidimų aikštelė!


Patirti SPOT festivalį, Vilniaus erdvėse galima nemokamai! Prie festivalio programos prisideda: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Šveicarų kultūros fondas.