Footprints in Motion: Cavitat f. | Alba Ramió i Güell (ES)

Menų spaustuvėje liepos 4 d., 17 val. Juodojoje Menų spaustuvės salėje bus pristatomas užsienio rezidencijų programoje reziduojančios ispanų menininkės Alba Ramió i Güell darbo eskizas. 

"Cavitat f. tai tarsi kvietimas įeiti į mano vidų ir per mane. Tai vaizdingas projektas, kuriuo siekiama nustatyti, kas yra atmintis, kuri lieka kūne, kokias išraiškos formas ji turi ir ar įmanoma su jomis susitaikyti. Esame tyrimų stadijoje ir nekantraujame pasidalinti medžiaga bei aptarti įspūdžius! Šioje rezidencijoje Menų spaustuvėje turėjome galimybę padirbėti prie dramaturginės koncepcijos ir išbandyti įvairius techninius elementus", - pasakoja Alba Ramió i Güell.

Tai performatyvus solo, kuriam būdinga cirko išraiška, o ne cirko forma. Šis darbas tarpdisciplininis ir asmeninis. Iš Ispanijos, scenoje: Alba Ramió i Güell ir iš išorės: Angeles Ciscar.

Dalinamės trumpu pokalbiu su Alba ir Angeles.

Ko tikitės iš rezidencijos Menų spaustuvėje? 

Visų pirma, pažinti erdvę ir bendruomenę bei praturtinti vienas kitą. Projektas yra mokslinių tyrimų stadijoje ir galimybė tai padaryti kituose kontekstuose yra privilegija, kuria norime pasinaudoti. Šios rezidencijos tikslas yra pabandyti sukonkretinti pačią darbo temą ir suprasti, kas yra vaizdingi žaidimai, palyginti juos su jau turima medžiaga. 

Plačiau papasakokite apie projektą, prie kurio šiuo metu dirbate? 

Menų spaustuvėje dirbome prie projekto "Cavitat f.". Tai vaizdingas projektas, kuriuo siekiama nustatyti, kas yra atmintis, kuri lieka kūne, kokias išraiškos formas ji turi ir ar įmanoma jas susigrąžinti. Ir kaip visa tai įtakoja paveldėjimas bei motinos ir dukters santykių somatinzavimas. 

Ką dar esate suplanavusios 2023 metams? 

Po šios rezidencijos ateina vasara ir turas su "Ino Kollektiv", cirko grupe, su kuria dirbu. Spalį grįžtame su projekto "Cavitat f." dvejomis rezidencijomis Katalonijoje ("Central del Circ" ir "Roca Umbert"), kad prisimintume visus čia nuveiktus darbus ir sutelktume dėmesį į spektaklio dramaturgiją.

Ar yra ką tekę girdėti apie Vilnių? 

Man Vilnius yra vieta, kurią reikia atrasti. Mažai girdėjau, turiu daug noro pažinti miestą ir leisti sau nustebti!Menų spaustuvės veiklas finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.