Interviu su rezidentais: Teatronas

 

Praėjusią savaitę dalinomės interviu su Menų spaustuvės naujaisiais rezidentais – Klaipėdos Jaunimo teatru, šiandien norime plačiau pristatyti ir kitus naujus rezidentus – nenormalaus teatro trupę – „Teatroną“. Dalinamės pokalbiu su Gildu Aleksa.

-        „Teatronas“ ir Menų spaustuvė. Ko tikitės tapę Menų spaustuvės rezidentais?

-        Su Menų spaustuve mūsų santykiai ne nauji – dažnai lankydavomės spektakliuose ir festivaliuose, patys rodėmės, kartu esame nariai net dvejose tarptautiniuose tinkluose, puikiai pažįstame darbuotojus bei kitus rezidentus ir labai gerai su visais sutariame. Mūsų tapimas rezidentais padės mums vienu svarbiausiu – erdvės klausimu, nes „Teatronas“ ilgą laiką buvo pristatinėtas kaip teatras be vietos, o dabar turime vietą dirbti ir kurti. Tikimės tik vieno – grįžti prie normalių sąlygų, kuriomis galėtume saugiai pristatyti savo kūrybą ir bendradarbiauti su aplinkiniais.

-        Papasakokit apie „Teatrono“ kelią į Vilnių. Koks jis? Kokia veikla keliasi į Vilnių, o kokia lieka Kaune? O gal apskritai dingsta ribos tarp miestų?

-        Apie scenos menų padėtį Kaune esame nemažai pasisakę. Kaune padėtis išties gerėja, tačiau pastebėjome, jog mums naudingiausia skirstyti savo veiklas taip: šiuolaikinį cirką palikti vystyti Kaune, o teatro veiklą perkelti į Vilnių. Aišku, kad tarp šių dviejų miestų yra tik vienos valandos kelias, tad suprantama, kad Kaune irgi rodysim savo teatrinę produkciją, o Vilniuje taip pat atsiras nemažai šiuolaikinio cirko.

-        2020 visiems buvo labai nelengvi, kokie 2020 metai buvo Jums? 

-        Šie metai pareikalavo nemažai kūrybiškumo ir ištvermės, mokė kaip būti su savimi, kaip panaudoti kūrybinius impulsus, kai negali net susitikti. Tačiau radome naujų, mums patinkančių bendravimo būdų – pradėjome rengti tinklalaidę „Kad neliktų tos įtampos“, transformavome „Cirkuliaciją“ į pokalbius su menininkais, o nuotolinis bendravimas gelbsti organizuojant darbą dviejuose miestuose.

-        Ką naujo šiais metais teko išbandyti?

-        Kai tik bus galima, labai norime savo teatrinę bei cirko veiklą rodyti gyvai, nes online renginiai nėra nei mūsų aistra, nei specialybė. Tačiau tinklalaidę tikrai pasiliksime ir jau laukiame, kada galėsime pradėti naują jos sezoną. Šis formatas padeda žiūrovams atskleisti mūsų mąstymo būdą, tuo pačiu mes irgi atrandame naujus žiūrovus, kurie gyvena ne didmiesčiuose.

-        Kokių tikitės 2021? Kokius juos planuojate? 

-        Iš šių metų, visų pirma, tikimės gyvų susitikimų. Planuose yra labai nemažai premjerų. Galiu pasakyti, kad bus ir cirko spektaklis, bus ir vienas ne mano režisuojamas spektaklis, o kai kurie spektakliai duris atvers naujiems atlikėjams dirbti kartu su mūsų nenormalia kūrybine komanda.

-        Kaip apibūdintumėte „Teatrono“ komandą?

-        „Teatronas“ tai - cirko mąstymo teatralai. Tai reiškia, jog mes mėgstam bendradarbiauti, norime pritraukti žmones, kurie nėra dažni scenos menų lankytojai. Ir mūsų kūryba nukreipta į tokių atsitiktinių susitikimų galimybes. Scenoje ir toliau planuojame pristatyti nerimtą teatrą, bet rimtą cirką!