Tarptautinis gatvės teatro festivalis SPOT šiais metais kvies į netikėtas Vilniaus erdves, kuriose stebinantys, įtraukiantys gatvės teatro pasirodymai, nagrinės ne tik mūsų jausmus, tačiau ir judėjimą mieste. Kaip mes judame, kodėl pasirenkame vienus ar kitus maršrutus, ar judėjimas mieste gali būti tvarus, o ką išgirstame ir pamatome judėdami kasdieniais savo maršrutais?
Festivalio judėjimo temą pildo ir koloboracija su DUE. prekiniu ženklu, kuris puikiai atspindi gyvenimo būdą mieste, judant, dirbant, sportuojant, keliaujant bei nuolat atrandant. Šiandien pristatome šiai kolaboracijai skirtą fotosesiją, kurioje festivalio nuotaikas puikiai perteikė šokėja Austėja Žalalytė bei interviu su DUE. įkūrėja Indre Lukošiūnaite.
Indre, kokiomis kūrybinėmis mintimis šiuo metu gyvenate?
Dirbant su prekės ženklu gyventi kūrybinėmis mintis yra įprasta ir pastovu. Kolekcijos kūrimas, kolaboracijos, komunikacija vizualiai ar tekstu - visa tai reikalauja nuolatos galvoti apie kūrybinius sprendimus. Kuomet aš ir mano komanda ilsimės nuo kūrybinių sprendimų ieškojimo - semiamės kūrybiškumo gamtoje, nuotykiuose, ar kitų žmonių kūryboje. Kadangi prekės ženklas apjungia daugybę skirtingų veiklos sferų, tad ir kūrybinės mintys visada labai įvairios.
Šių metų SPOT festivalio tema – judėjimas mieste. Kaip Jūs renkatės judėti mieste? Kokiomis priemonėmis jame judate, kasdien?
Man didelė laimė yra turėti galimybę judėti mieste pėsčiomis ir tai daryti kasdien. Gyvenu Vilniaus senamiestyje, namus ir darbą skiria vos keli kilometrai. Manau, kad tai yra idealu, nes pati situacija mane priverčia judėti, gyventi aktyviau. Nors gimiau Vilniuje, aš dažnai atrandu objektų, kurių nesu mačiusi, kiemų, kuriuose nesu buvusi. Vilnius yra nuolatos stebinantis ir toks gražus miestas!
Ar teko pastebėti kaip kinta miestas ir judėjimas jame ?
Manau, kad laikas, o didele dalimi ir pandemijos laikotarpis, žmonėms leido pajusti malonumą eiti. Žinoma, pats miestas pastaruoju metu pastebimai pasikeitė, jis puikiai pritaikytas ėjimui - ne tik pėsčiųjų, bet ir gausybė pažintinių takų, galimybė sužinoti miesto ar jo dalies istoriją ne tik eskursijose su gidu, tačiau bet kurią sau patogią akimirką tiesiog telefone. Per pastaruosius kelis metus dviračius papildė paspirtukai ir kitos judėjimo priemonės, kurios daliai žmonių tapo automobilio alternatyva. Įdomu stebėti kaip keičiasi miestas ir žmonių įpročiai jame.
Koks galėtų būti judėjimas Vilniuje po 50 metų?
Sunku įsivaizduoti koks bus Vilnius po laikotarpio, kuris technologijų vystymosi prasme yra tikrai ilgas. Jeigu žmonių samoningumas, svarbiausių žingsnių žengimas mūsų planetos išsaugojimo tikslu įvyks, tuomet tikiu, kad gyvensime dar žaliasniame mieste, įsisavinę koks ėjimas, judėjimas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam mūsų. Taip pat neatmetu galimybės, kad bus sudarytos visos sąlygos gyventi žengiant vos kelis žingsnius per dieną.
Ar Vilniuje keliaujant įvairiais maršrutais, priemonėmis klausaisi muzikos? Jei taip, kokia daina atspindi tą judėjimo mieste jausmą?
Tai! Šiandien, tai Mammal Hands – Kandaiki.
(599) Mammal Hands - Kandaiki - YouTube
Palinkėjimas SPOT festivaliui.
Norėčiau padėkoti SPOT festivalio komandai už tai, kad galiu su pasididžiavimu sakyti, kad Lietuvoje vyksta aukščiausios kokybės kultūriniai potyriai. Gyvuokite!
Gatvės teatro festivalis – SPOT jau liepos 8-11 d., Vilniaus erdvėse nemokamai.
Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt