SPOT dėlioja paskutinius programos akcentus: judantys gatvės teatro pasirodymai, viešose Vilniaus erdvėse

Likus kiek daugiau nei savaitei iki tarptautinio gatvės teatro festivalio – SPOT pradžios, skelbiami dar du išskirtiniai, judantys ir įtraukiantys festivalio pasirodymai. Kūrėjų „Be Flat“ (Belgija) komanda festivalio lankytojams pristatys akrobatinę, teatrinę kelionę per Vilniaus miesto gatves, o Benjamin Vanderwalle (Belgija) kvies patirti nuolatinio kolektyvinio judėjimo ir išsidėstymo viešojoje erdvėje galimybių tyrinėjimą.

Kai gatvės tampa scena, o miesto fasadai - fonu

Belgijos kūrėjų duetas „Be Flat“ liepos 9 ir 10 dienomis, SPOT festivalio lankytojus kvies į pasirodymą „Follow me“ atrasti Vilniaus viešąsias erdves ir jomis kūrybiškai žaisti. Pasirodymo „Follow me“ metu kūrėjai stoja į akistatą ir žaidžia su miesto viešąja erdve, kiekvienas pasirodymas yra unikalus ir jo turinys priklauso nuo vietos, kurioje „Be Flat“ rengia pasirodymą.

„Šiame pasirodyme mes ne tik žaidžiame su miesto erdvėmis, tačiau siekiame žiūrovų ir menininkų lygybės, norime kad visi mėgautųsi ir dalyvautų kuriamame renginyje. Vietiniai, gyvenantys netoli pasirodymo vietos, praeiviai padeda kurti ryšį tarp menininkų ir miesto gyventojų, festivalio organizatorių“, teigia Ward Mortier ir Thomas Decaesstecher.

Kasdieniame gyvenime kiekviena vieta ir akimirka turi savo (ne)formalias taisykles. Pasirodymo metu šios taisyklės yra dažnai provokuojamos ir ginčijamos. Pavyzdžiui, dabartinis „natūralus“ atsakas į neįprastą situaciją yra naudoti savo išmanųjį telefoną įvykiui užfiksuoti, o vėliau pasidalinti šia patirtimi socialiniuose tinkluose, taip vystant savo virtualią tapatybę. „Follow me“ pasirodymo „sekėjams“ tenka stoti akistaton su šia augančia priklausomybe. Pasirodymo metu žiūrovams draudžiama naudotis telefonais, todėl tenka įsijausti į „čia ir dabar“ būseną, kurią „Follow me“ atlikėjai ir siekia sužadinti.

„Follow me“ pasirodymo metu gatvės tampa scena, miesto fasadai – fonu, akmenimis grįstos gatvelės – šokių aikštele, o pravažiuojančių automobilių garsai sukuria tinkamą garsovaizdį.

Šis judantis gatvės teatro pasirodymas prasidės Vilniaus Stoties rajono, Geležinkelio g. 6 pastato vidiniame kieme, o kur nuves sužinos tik festivalio lankytojai!

Follow Me on Vimeo

Pasirodymo, choreografijos ir instaliacijos mišinys Vilniaus viešoje erdvėje 

Liepos 10 ir 11 dienomis SPOT festivalio lankytojai galės patys tapti ne tik pasirodymo stebėtojais, bet ir jo pilnais dalyviais. Benjamin Vanderwalle kvies sudalyvauti „Walking the Line“ pasirodyme.

„Walking the Line“ metu tyrinėjami keli judėjimo pasirinkimai, atsižvelgiant į veiksmo vietą bei žmonių charakterį, tai – nuolatinis kolektyvinio judėjimo ir išsidėstymo viešojoje erdvėje galimybių tyrinėjimas. Pasirodyme begarsė žmonių grupė eina/juda/išsidėsto viešojoje miesto erdvėje, jie vadovaujasi aiškiais režisieriaus bei choreografo nurodymais. Skirtingų judesių seka, grupės choreografija ir keletas grupinių vaizdų yra kuriami kartu su veiksmo dalyviais.

„Svarbiausia yra tai, jog susidūrus su viešąja erdve, praeivių choreografija bei pati erdvė yra nuolat pertvarkomos. „Walking the Line“ – tai pasirodymo, choreografijos ir instaliacijos mišinys, kuriame aš daug dėmesio skiriu vizualiniam spektaklio aspektui. Tai pasirodymas apie judesį ir jo fizines, psichologines, socialines ir erdvines pasekmes,- pasakoja Benjamin Vanderwalle.

Gatvės teatro festivalis SPOT jau anksčiau skelbė, kad liepos 8 ir 9 d. kvies į judantį gatvės teatro pasirodymą „Urbophonix“, liepos 10 ir 11 d. žadama neeilinė patirtis, eksperimentas - „Mission Roosevelt“, taip pat liepos 10 ir 11 d. vyks šiuolaikinio cirko spektaklis - „ENVA“, o jauniausi festivalio dalyviai bus kviečiami į spektaklį-kelionę „Miesto eilės“. Liepos 10 d. išskirtinis šiuolaikinio cirko spektaklis Tauromàquina“ vyks Kalnų parke, o Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje bus galima išvysti specialiai festivaliui, architekto Vlado Suncovo sukurtą, interaktyvią instaliaciją – „Rolling through Utopias“. 

Visa festivalio programa – nemokama!


Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje, Ispanų kultūros fondas

Festivalio globėja: Vilniaus miesto savivaldybė