Menų spaustuvės programoje „Atvira erdvė“ šiais metais buvo kuriamas Tautvydo Galkausko gatvės/objektų teatro spektaklis „Coffee & Scooters“, kurio viešas pristatymas įvyks jau šį penktadienį, renginių erdvėje „Utopija“!
„Nuomojamas elektrinis paspirtukas – miesto apendicitas, propaguojantis skubėjimą ir nevaikščiojimą pėsčiomis. Dažnai susilaukiantis neigiamos reakcijos iš žmonių dėl netinkamo parkavimo ir nesaugaus vairavimo. Žalioji pabaisa daugeliui žmonių atimanti sveiką protą, kelią šleikštulį ir pasibjaurėjimą (mano subjektyvi asmeninė nuomonė sudaryta iš išsamios realią situaciją atspindinčios apklausos). Nuomojamas elektrinis paspirtukas sukurtas visą gyvenimą tarnauti tarptautinei bendrovei, vežioti žmones nuo taško A į tašką B. Tačiau žmogus nusprendžia, kada paspirtukui suteikti „gyvybę“ (aktyvuoti jį), o kada atimti (išjungti). Kas vyksta tarp ir po lieka paslaptis. Galios siekimas, seksualinis išnaudojimas, hipnozė, greitis, pinigai, išgėrę vairuotojai, neleistinas parkavimas, tai atgarsiai iš paspirtukų gyvenimo“, - taip būsimą spektaklį pristato jo kūrėjas Tautvydas Galkauskas.
Spektaklis „Coffee & Scooters“ kvies pažvelgti į slaptos nuomojamų elektrinių paspirtukų bendruomenės kasdienybę kaip turinčius teisę mieste egzistuoti objektus, kovojančius su žmonėmis bei kitomis nuomojamomis transporto priemonėmis dėl lygiaverčio gyvenimo mieste.
„Gyvenant mieste paspirtukai dažnai patraukdavo mano dėmesį, matydavau kaip žmonės jais važinėjasi neleistinais būdais, vairuoja, bet kaip, palieka juos bet kur numestus, tarp mano pažįstamų buvo ir sunkiai susižalojusių. Iki šiol yra įstrigęs vaizdas, kurį mačiau pro savo buto langą, kaip vienas įžūlus girtuoklis paima ramiai stovintį paspirtuką ir meta jį į žemę. Tad vieną dieną tiesiog kilo mintis kažką su jais nuveikti, panaudojant juos kaip esminius spektaklio personažus. Pradžioje norėjau inscenizuoti paspirtuko pagrobimą ir jį scenoje sunaikinti, bet tuomet pagalvojau, kodėl jis turėtų kentėti, juk ir taip daug kančios patiria savo kasdieniame gyvenime, darbe. Tuomet visa spektaklio idėja transformavosi, norėjosi su paspirtuku gražiai elgtis, ir išsivystė į tai, kad aš turiu už juos kovoti, kovoti už jų teisę egzistuoti, būti kartu tarp žmonių ir kitų daiktų. Man atrodo, kad iš esmės paspirtukas nėra kaltas dėl savo prastos reputacijos, kalti žmonės kurie nesilaiko saugaus vairavimo taisyklių ir taip griauna paspirtukų reputaciją, todėl ir paspirtuko laisvė kiekvienais metais vis labiau apribojama įstatymais“, - apie spektaklio idėjos atsiradimą pasakoja kūrėjas Tautvydas Galkauskas.
Rugsėjo 30 dieną pristatomo gatvės/objektų teatro spektaklis „Coffee & Scooters“ kvies pažvelgti į slaptos nuomojamų elektrinių paspirtukų bendruomenės kasdienybę, kaip į turinčius teisę mieste egzistuoti objektus, kovojančius su žmonėmis bei kitomis nuomojamomis transporto priemonėmis dėl lygiaverčio gyvenimo mieste.
„Su paspirtukais praleidau nemažai laiko, žinoma, kiekviena minutė būnant su jais kainuoja nemažai, todėl buvau taupus ir laiką stengiausi išnaudoti kokybiškai: kartu klausėmės muzikos, gulėjome ant žolės, žaidėme žaidimus. Kartu praleistą laiką dokumentuodavau. Kiekvienas paspirtukas yra savitas, su savo žaizdomis, nubrozdinimais ir ne visai veikiančia technika, todėl laikas praleistas su šiais objektais buvo skirtingas, unikalus ir įdomus. Repeticijų pradžioje buvo daug improvizacijos ieškant įvairiausių būdų kaip būti kartu su paspirtuku scenoje, kas veikia kas ne. Kiti komandos nariai, kompozitorius Domantas Pūras, videomenininkė Gerda Remeikytė kūrė pagal mano duotas užduotis susijusias su paspirtukais, aš atsispirdavau nuo to ką jie sukurdavo ir atvirkščiai. Taip pat su Gerda filmavome vaizdus ir Vilniaus mieste, viešojoje erdvėje, viena iš tokių scenų buvo mano ir paspirtukų konfliktas su nuomojamu dviračiu. Kartais spektaklio proceso atvykdavo pasižiūrėti ir spektaklio mentorius režisierius Žilvinas Vingelis. Apibendrinant, buvo įdomu!“,- apie spektaklio kūrybinį procesą pasakoja Tautvydas.
Spektaklis COFFEE & SCOOTERS rugpjūčio 30 d. 19 val.
Pasirodymo vieta: Utopija (T. Kosciuškos g. 1, Vilnius)
Trukmė: 40 min.
Spektaklis skirtas žmonėms nuo 16 metų
Spektaklis yra tinkamas žiūrėti ir nemokantiems lietuvių kalbos
NEMOKAMAI
Menų spaustuvės veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.