Kaip kine nušviečiamos socialinės temos? Kokį poveikį visuomenei daro sociokultūrinių procesų vaizdavimas kine? „Lithuanian shorts“ ir Menų agentūra „Artscape“ kviečia į dviejų dalių susitikimą – diskusiją „Kinas: pasakoja apie socialinę realybę ar ir ją kuria?“ ir trumpametražių filmų peržiūrą – kuriame bus ieškoma atsakymų į šiuos bei daugelį kitų klausimų.
Kasdien auganti kino sritis visuomenėje dažnai yra suprantama kaip pramogų pasaulio dalis arba kaip galimybė greit pabėgti nuo skausmingų visuomenės realijų. Klausimas apie kino vaidmenį socialinės realybės kūrime visada buvo prieštaringas kino plotmėje. Kinas pasakoja istorijas, atskleidžia tapatybes, išryškina tam tikrus elementus, svarbius istorijos objektui arba kuriančiam menininkui.
Diskusijos pašnekovai – migracijos sociologė ir tyrimų vadovė Giedrė Blažytė (Diversity Development Group), kino prodiuserė Viktorija Cook (InScript), dokumentinių garso pasakojimų prodiuserė ir redaktorė Martyna Šulskutė (NARA) ir į Lietuvą gyventi iš Sirijos atvykusi edukatorė Farah Mohammed („Artscape") – pasitelkę savo patirtis ir unikalias perspektyvas mėgins atsakyti į klausimą Ar kinas tik nupasakoja socialinę realybę ar ir prisideda prie jos kūrimo? Diskusiją moderuos vystomosios komunikacijos koordinatorė Menų agentūroje „Artscape“ Aušra Raulušonytė.
Antroje renginio dalyje diskusijos nariai bei žiūrovai bus kviečiami į trumpametražių filmų programos „Kai susitinka istorijos I“ peržiūrą. Apie socialines temas, migruojančius gyvenimus kalbantys filmai geba ne tik aktualiai reflektuoti visuomenės pokyčius ir problemas, bet ir įkvėpti mus pamatyti šiuos procesus naujomis akimis. Programa įvertinta tarptautiniuose Kanų, Roterdamo, Sarajevo, „Vision du Reel“ festivaliuose. Penkių trumpųjų filmų programa – tik viena iš visuomenės toleranciją skatinančio projekto „Kai susitinka istorijos“ numatomo filmų programų ciklo dalis.
„Kai susitinka istorijos“ – projektas, skirtas skatinti visuomenės toleranciją socialinius, politinius ir ekonominius iššūkius patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir komunikaciją. Projektą vykdo Menų agentūra „Artscape“, kartu su partneriais „Diversity Development Group“, „NARA“, „Lithuanian shorts“. Partneriai vykdo kompleksines veiklas, prisidedančias prie plataus masto kultūrų įvairovės skatinimo, lygybės suvokimo, tarpkultūrinės sąveikos didinimo bei atviros visuomenės kūrimo ir tokiu būdu padeda įgyvendinti užsieniečių integraciją į visuomenę.
Renginys vyks sausio 25 d., antradienį, 16 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Renginio aprašą, diskusijos dalyvių pristatymą bei registracijos anketą galite rasti „Artscape“ Facebook puslapyje (https://www.facebook.com/events/355108126445812). Daugiau informacijos www.artscape.lt, www.lithuanianshorts.com puslapiuose. Projektą remia Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondas.