Sugrįžta „Dance.lt Summer Intensive“ – prie šokio edukacijos kviečia jungtis ne tik profesionalus

Besibaigiant vasarai didžiausias Lietuvoje šokio edukacijos renginys „Dance.lt Summer Intensive“ kviečia šokio bendruomenę registruotis į seminarus ir kūrybines laboratorijas. Tai vieta pasiruošti naujam sezonui, gauti naujų įgūdžių ir pasisemti įkvėpimo drauge su nuostabiais šokio mokytojais iš visos Europos. Šiemet šokti kviečiami ne tik profesionalai – kai kurie užsiėmimai atviri visiems norintiems vasarą užbaigti šokio patirtimis. Kasmetinis edukacijos renginys, organizuojamas Lietuvos šokio informacijos centro, šiemet vyks rugpjūčio 16-21 d.

,,Dance.lt Summer Intensive“ koordinatorė Stefanija Paulauskaitė džiaugiasi, kad ir vėl gali pakviesti šokio bendruomenę į gyvus šokio edukacijos užsiėmimus: „Kviečiame savaitei, pilnai gyvų pažinčių su įvairių šalių mokytojais, naujomis technikomis, kūrybinėmis praktikomis. Metas bent trumpam pamiršti virtualias šokio pamokas, nuo kurių visi jau seniai pavargome.

Šių metų programoje rasite ne tik gerai žinomų mokytojų pamokas profesionalams – plečiame šokio mokyklos ribas ir drauge su Šiuolaikinio šokio asociacija kviečiame į seminarą ,,Kaip atpažinti traumą kūne“, skirtą šokėjams ir choreografams jau dirbantiems su edukacija ir norintiems pastiprinti šokio-judesio terapijos žinias. Taip pat tęsiame judesio laboratorijas ir užsiėmimus, skirtus žmonėms su negalia iš arčiau pažinti šiuolaikinį šokį.

Labai kviečiu „Menų spaustuvės“ studijose susitikti ne tik intensyviam darbui pamokose – vakarais pasimatykime gyvam pokalbiui su šokio bendruomene. Turėsime laiko ir erdvės diskusijoms bei susitikimams, kurių šią užimtą vasarą kartais galėjo ir pritrūkti.“

Baleto seminarus šiemet ves Pierras Darde – šokėjas ir pedagogas, baigęs Paryžiaus operos ir baleto mokyklą ir 20 metų jos kompanijoje dirbęs solistu. Pierras baletą laiko muzikantų išradimu, todėl savo pamokose kvies atkreipti dėmesį į muzikos įtaką. Gilintis į šiuolaikinio šokio techniką dalyviai galės Inaki Azpilaga užsiėmimuose. Pedagogiką ir kūrybiškumą derinantis mokytojas seminaruose sujungs žemės techniką, judesį erdvėje, dinamiškus judesio pokyčius. Sara Colomino Gimenez – dar viena šiuolaikinio šokio technikos mokytoja, baigusi studijas Barselonoje, Roterdame ir Niujorke. Ji pasiruošusi padėti dalyviams atrasti organišką judesį, mesti iššūkį technikai ir plėsti savo galimybių ribas.

Šiųmetėje „Dance.lt Summer Intensive“ laukia dvi kūrybinės laboratorijos. Vieną jų ves Sita Ostheimer – buvusi žymiosios Hofesh Shechter kompanijos šokėja ir choreografijos asistentė, reguliariai vedanti pamokas ne tik šioje kompanijoje, bet ir Paryžiaus konservatorijoje, Danijos karališkajame balete bei kitose vietose. Kūrybinėje laboratorijoje „Complex Simplicity“ Sita kvies kūrybiškai pažvelgti į ryšį tarp kūno ir proto, padės atpažinti įtampą ir nesąmoningus judesio įpročius, sieks įgalinti dalyvių fizinių instrumentų kontrolę ir kūrybinį, techninį bei emocinį augimą. Kūrybinę laboratoriją „Kaip sukurti solo pasirodymą“ ves Martyn‘as James‘as Garside‘as – Karališkąją baleto mokyklą baigęs ir 12 metų įvairiose klasikinio ir šiuolaikinio šokio kompanijose Europoje bei JAV praleidęs šokėjas, patirties turintis ir psichinės sveikatos srityje. Kūrybinėje laboratorijoje Martyn‘as kvies tyrinėti judesio improvizacijas, padės sukurti pagal muziką atliekamo solo darbo choreografiją ir struktūrą.

Naujiena „Dance.lt Summer Intensive“ programoje – lektorė Rasa Birietė kveičia į teorinį-praktinį seminarą ,,Kaip atpažinti traumą kūne“, paremtą šokio-judesio terapijos pagrindais. Seminare laukiami šokio profesionalai, kurie siekia dirbti su jautriomis visuomenės grupėmis, sveikatos sutrikimų turinčiais žmonėmis. Užsiėmimo metu bus liečiamos psichikos, tolerancijos, traukos kūne atpažinimo, nervų sistemų, streso reakcijų ir kitos temos.

„Dance.lt Summer Intensive“ organizatoriai kiekvienais metais prisijungti į mokytojų būrį ir pasidalinti užsienyje įgytomis žiniomis kviečia jaunosios kartos lietuvių šokėjus, todėl šiemet į Vilnių atvyksta Nyderlanduose dirbanti šiuolaikinio šokio kūrėja ir atlikėja Goda Žukauskaitė. Ji ves šokio ir performanso menu besidomintiems atvirą kūrybinę laboratoriją „Performatyvi realybė“. Fizinės ištvermės reikalaujančio užsiėmimo metu Goda Žukauskaitė kvies susipažinti su performanso meno suvokimu bei jo atlikimu per ilgos trukmės performanso atlikimo praktiką. Goda Žukauskaitė yra baigusi Amsterdamo Teatro ir Šokio Menų Akademiją ir yra šokio kompanijos „Kalpanarts“ (NL) bei fizinio teatro kompanijos „Schweigman&“ (NL) šokėja. Goda yra šokusi choreografų Kalpana Raghuraman, Liat Waysbort, Boukje Schweigman, Blenard Azizaj, Keren Levi, Roser Lopez Espinoza ir kt. darbuose.


Visi „Dance.lt Summer Intensive“ užsiėmimai vyks „Menų spaustuvėje“, Šiltadaržio g. 6, Vilnius. Daugiau informacijos apie programą ir registracija: www.dance.lt


Lietuvos šokio informacijos centro veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.